Srdíčka už nestačí. Twitter chystá nové reakce na příspěvky

Twitter chystá nové reakce haha hmm

Vyjmenovali byste zpaměti všechny reakce, které jdou přidat pod příspěvek či komentář na Facebooku? Stabilně je jich nyní sedm a i když zpočátku budily tyto pestré emotikony i hodně negativních ohlasů, sociální síti jejich přítomnost v mnoha ohledech prospěla. Například na Instagramu, který je vlastněný stejnou společností, zůstala ikonická srdíčka. A asi je to tak dobře. Jiný gigant se ale podle všeho hodlá pestrostí inspirovat. A namísto vlastních srdíček hodlá poskytnout plejádu dalších možností vyjádření toho, co si příjemce o obsahu myslí. Známá softwarová reverzní inženýrka Jane Manchun Wong potvrdila spekulace, že Twitter chystá nové reakce. A naznačila i jejich podobu.

Reakčních emotikonů má být (alespoň v první vlně) po přidání nových údajně pět. Kromě původního srdíčka jakožto “lajku” prý půjde o Cheer (povzbuzení), Hmm (zamyšlení), Sad (smutek) a Haha (smích). K reakcím se povedlo vydolovat i jejich připravovaný vzhled. Tu podle všeho mají zatím jen Hmm a Haha a na ostatních se pracuje. O tom, že Twitter chystá nové reakce, se mluví už několik dní. Teď nicméně máme i základní vizuální potvrzení.

Co na novinku říkáte? Potřebuje ji Twitter?

Zdroj: Jane Manchun Wong

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)