Twitter opravdu zpoplatnil modrou fajfku. Je to dobrý nápad?

Twitter Blue předplatné ověření profilu modrá fajfka verified badge cena

Společnost Twitter Inc., v tuto chvíli již vlastněná a ovládaná miliardářem Elonem Muskem, před několika hodinami oficiálně oznámila spuštění prémiového režimu Twitter Blue. Ten předplatitelům nabídne za 7,99 dolaru (cca 200 Kč) měsíčně několik nadstandardních funkcí. Byly naplněny předpoklady a obavy z posledních dní a mezi prémiové funkce patří také “modrá fajfka”, která doposud sloužila jako označení ověřeného profilu. Toto rozhodnutí se pochopitelně setkalo s okamžitou kritikou.

Twitter
Twitter

Zatímco doteď reprezentovala tzv. “verified badge” poměrně spolehlivou záruku, že se za daným profilem ukrývá ověřený člověk daného jména nebo zástupce firmy, nyní bude modrá fajfka dostupná v podstatě komukoli, kdo si za ni zaplatí. Bližší informace o tom, zda Twitter bude v dosavadním přísnějším ověřování nějak pokračovat a případně jej zvýrazní jinak, zatím nejsou.

Twitter Blue předplatné oznámení iOS

Musk již před finálním převzetím sociální sítě deklaroval, že z ní hodlá vytvořit volnější prostor pro svobodné projevování. Rozhodnutí ohledně modré fajfky se přidalo na rostoucí seznam změn, ze kterých mají obavy nejen bezpečnostní experti. Předplatné Twitter Blue je v tuto chvíli dostupné v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Další regiony ale budou rychle přibývat.

Co si myslíte o novém předplatném Twitter Blue?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)