Menu

Tvrzené sklo Gorilla Glass 6 představeno: Zaměřuje se na větší ochranu před pády

Společnost Corning dnes představila novou verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass 6. Pokračování nejrozšířenější volby tvrzených skel u telefonů, se zaměřuje hlavně na pády.

Gorilla Glass 6 má podle interních testů vydržet až 15 pádů z výšky jednoho metru

Inženýři ze společnosti Corning údajně vytvořili zcela nový materiál, který má lepší odolnost proti pádům. Interní testy ukázaly, že z výšky jednoho metru vydrží tohle nové sklo 15 pádů. To je zhruba dvakrát více než u Gorillas Glass 5, které můžeme vidět na dnešních vlajkových modelech. Ale z vlastní zkušenosti víme, že stačí jeden nešikovný pád a tvrzené sklo se rozbije.

gorilla glass 6

Zajímavé je ale to, že nové sklo používá úplně jiné chemické složení než u Gorilla Glass 5. Díky tomu se zvýšila úroveň komprese a výsledkem je odolnější sklo proti poškození. Podle společnosti Corning průměrně lidem spadne telefon 7krát za jeden rok a více než polovina těchto pádů je z výšky menší než jeden metr.

gorilla glass dx

Nejde ale o jedinou novinku. Společnost zároveň uvedla nová tvrzená skla pro chytré hodinky. Nazývají se Gorilla Glass DX a DX+. Určeny jsou hlavně pro hodinky, Corning však tvrdí,  že pracují na verzi pro telefony. Hlavní novinkou u tohoto typu tvrzeného skla je redukce odrazů a odlesků až o 75 procent, což má zlepšit kontrast až o 50 procent. Zároveň díky méně odrazům se bude dát nastavit menší jas a díky tomu se ušetří baterie. Rozdíl mezi DX a DX+ je odolnosti proti škrábancům, plus verze vydrží více. První zařízení s těmito novými druhy skel uvidíme během následujících měsíců, s hlavním rozšířením se počítá ale až na rok 2019.

Padá vám často telefon, nebo si dáváte pozor?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Pepapa

Josef Dittrych 8

19.7.2018 18:40

Ahoj ono taky záleží na co a jak ten telefon spadne Gorilla ne Gorilla 😁

Wortos

wortos 70

19.7.2018 20:10

No super takže se ještě lehčeji poškrábe jak GG5 a ta je v tomto směru velká tragédie zlatá GG3/4 ..

Alex

Alex 0

19.7.2018 20:54

Jestli neni lepsi nejaky relativne mekky material (vydrzi pady) a aby se neposkrabal, tak pres nej davat kazdy pul rok kvalitni folii… Na zaoblene displaye by to ale moc nebylo..

AlA777

AlA777 1

19.7.2018 21:03

V pondeli rano se shybnu abych se obul, telefon mi spadne z pul metru na lino displayem dolu, zvednu ho a teprve pak mi pred ocima pukl display na dve casti. Velice podivne a moji duverou v gorilla glass to silne otraslo.. :)

Amirinda

amirinda 2

22.7.2018 12:46

čim víc Gorilla, tim víc tvrzených skel :-)

Tidkiuni

tidkiuni 4

22.7.2018 14:12

Řekl bych že posun k horšímu, ikdyž máme na všech telefonech GorillaGlass + dokoupené 9h tvrzené sklo, u s8ky která je jedna ze dvou, co doma máme, muselo být přídavné sklo zdemontováno kvůli špatnému dotyku a na druhý den spadla na displej keramická těžká váza, GorillaGlass v pořádku, ovšem tím jak je sklo “ohebné” prasknul pod sklem displej, takže efekt neustálého změkčování skla je k ničemu. Raději sklo tvrdší, stejně to ten případný pád nevydrží.

RSS (komentáře k článku)