Menu

Vtip nebo sen designérů? Společnost Turing představila telefon budoucnosti

Společnost Turing můžete znát doslova jako šílence, kteří tvoří těžko realizovatelné telefony. V roce 2015 vydala společnost Turing Phone, který se ale nikdy nedočkal velkého úspěchu. Poté jsme mohli vidět mnoho šílených konceptů, které ale nikdy nevznikly. Vzhledem k neúspěchům nebylo moc překvapivé, když na začátku roku oznámila společnost bankrot. I to ale jím nezabránilo, aby se odhalil nový model. A to s názvem HubblePhone. Pokud se ptáte na název, tak je doopravdy odvozen od vesmírného dalekohledu.

HubblePhone je šílený telefon, který pravděpodobně nikdy nevznikne

S HubblePhone je jeden problém, vzhledem k historii společnosti Turing se nedá s jistotou říct, jestli jde o pouhý vtip, nebo to opravdu myslí vážně. Apríl je poměrně daleko. Společnost však mluví již o vydání v roce 2020. A to za cenu 2 749 dolarů, v přepočtu s DPH cca 73 tisíc Kč.

turing phone hubblephone

Za tuto neskutečnou cenu dostanete podivný design se dvěma displeji, z nichž se dá jeden otáčet. Oba mají fungovat jako samostatné telefony s vlastním čipsetem, fotoaparáty i baterií. Když už jsme o toho fotografování, hlavní fotoaparát má mít 60 MPx, následně má ale dvakrát duální fotoaparát s 12 MPx a ještě jeden klasický 12 MPx.

hubblephone turing rozmery

O výkon se mají starat dva čipsety Snapdragon 855, které ještě nebyly ani oficiálně oznámeny. Dále má mít 16 GB paměti RAM, v každé části 8 GB. Dohromady pak má mít 512 GB vnitřní paměti, opět bude rozdělena na polovinu. Baterie v hlavní části telefonu má kapacitu 3 300 mAh, v té vedlejší pak 2 800 mAh.

Nechybí čtečka otisků prstů, odemykání pomocí 3D skeneru obličeje, bezdrátové nabíjení, scrollovací kolečko, programovatelné HW tlačítko apod. No zkrátka vše, co čekat od extra moderního telefonu. Upřímně budeme hodně překvapení, pokud se tento telefon vůbec někdy dočká alespoň funkčního prototypu.

hubblephone

Líbil by se vám takový telefon?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Spixy

spixy -6

1.8.2018 10:36

Android nepodporuje 2 displaye a s iným OS im veľa ludí nekúpi…
ak to vobec dokážu vyrobiť

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

1.8.2018 10:40

https://www.svetandroida.cz/skladaci-mobil-zte-axon-m/

Android se dvěma displeji nemá problém, dobrým příkladem je telefon ZTE Axon M, který jsme si i krátce vyzkoušeli na veletrhu MWC a žádného omezení ze strany Androidu jsme si nevšimli.

David021

David021 24

1.8.2018 10:47

Vždyť to celé vypadá jako vtip.
Celé mi to připadá, jako by to tvořil jeden, nebo 2 nadšenci (šílenci) a žádná velká společnost..

Však i to video vypadá tak strašně amatérsky.
Když pominu grafiku videa (znázornění Saturnu) tak vyloženě polovina videa (přes 1 minutu) byla věnována Saturnu a jeho měsíci.. Či co to bylo..
A pak? Pak tam další minutu nějak jaksi poletoval a mizel ten patvar… Jako WTF???
Kdyby to alespoň tak debilně nemizelo..

Dcp115c

Dcp115c 0

1.8.2018 11:38

Navrhli? Ved to je nokia n93 :D nic nové pod slnkom, mobil z doby ked neboli vsetky telefóny na jedno kopyto a toto bol podla mna top dizajn

SeppWinkler

SeppWinkler 19

1.8.2018 13:07

No, nápad to nie je zlý, mne sa to celkom páči, konečne niečo nové a podľa mňa reálnejšie, ako displeje zrolované do rúročky, ale aj napriek tomu si myslím, že z toho nič nebude :) Ale ja by som h celkom bral.

Ales.bucci

ales.bucci 9

1.8.2018 13:34

většinou novinky, design a neobvyklé návrhy podporuji, ale tohle video je jak spořič obrazovky ze stařičkých Windows 98, vyjede a opět zmizí… a prezentaci zařízení moc teda neprospělo…

V6ak

v6ak 28

1.8.2018 14:55

Ono i rozdělení do dvou telefonů je celkem problematické. Jak to udělat?

a. Uživatel bude sám řešit, ve kterém z nich je která aplikace a který soubor, budou to dvě separátní jednotky, přičemž jedna může sloužit jako druhý displej pro tu druhou. Realizovatelné, ale ne moc přívětivé. Uživatel se nejspíš přihlásí Google účtem do každého zařízení zvlášť.
b. Vyřešit přesouvání běžící aplikace z jednoho telefonu do druhého. To není žádná sranda, a pokud s tím aplikace nepočítá a není nějak zásadě omezena (např. že si nemůže ukládat moc dat a nemá přístup do „externího“ sdíleného úložiště ani pro čtení), je to prakticky nemožné. A sice by to bylo pohodlnější, ale sláva by to taky nebyla…

RSS (komentáře k článku)