TOPlist

Trh s chytrými hodinkami roste. Dařilo se hlavně společnostem Samsung, Fitbit a Huawei

chytre hodinky prodej

Podobně jako jsme se před několika dny dozvěděli výsledku prodejů telefonů v prvním čtvrtletí, tak nyní zde máme chytré hodinky. Meziročně se během prvního čtvrtletí dodalo o 48 procent více chytrých hodinek. Trh s chytrými hodinkami stále ovládá Apple. Hodně se dařilo i společnostem Samsung, Fitbit a Huawei.

Chytré hodinky zajímají více lidí. Prodeje šly strmě nahoru

Společnost Counterpont zveřejnila, že za Q1 2019 se prodalo téměř o polovinu více než v za Q2 2018. A to hlavně díky společnosti Apple, která má obrovský náskok. Apple Watch jsou nejprodávanější chytré hodinky na trhu. Meziročně společnost zaznamenala mírný nárůst. Druhým největším dodavatelem chytrých hodinek je Samsung, přeskočil čínského výrobce imoo. Moc se nedařilo ani společnosti Amazfit.

prodej chytrych hodinek prvni ctvrtleti 2019

Nárůst několika procent zaznamenal i Fitbit a stejně tak Huawei. Tato čínská společnost po letech opustila Wear OS a pustila se do vlastního systému u Huawei Watch GT. A když už je řeč o Wear OS, tak společnosti Fossil, která vyrábí velké množství smartwach se systémem od Googlu se moc nedařilo. Prodala méně hodinek než v minulém roce a pokud se podíváme na zastoupení jednotlivých značek, Wear OS používá z prvních osmi společnosti pouze jen právě Fossil. Zbylí výrobci mají vlastní systém. To nejsou zrovna dobrá čísla pro systéme od Googlu.

Vlastníte chytré hodinky? Pokud ano, jakou značku?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)