Trebuchet: Rychlý a nenáročný Launcher ze systému CyanogenMod

Trebuchet

Možností, jak změnit prostředí domácí obrazovky, existuje nespočet. Dnes si představíme Launcher Trebuchet, který znají především uživatelé systémů CyanogenMod. Proč si vybrat zrovna tento Launcher?

Trebuchet: Nenáročný, rychlý a nic navíc

Již několikrát jsme naše čtenáře lákali na velice povedený a hlavně známý Nova Launcher, který toho dokáže opravdu hodně. A právě díky tomu je většinou určen náročnějším uživatelům, kteří si chtějí svou uživatelskou plochu vyladit do posledního detailu a používat i gesta. Ale co uživatelé, kteří chtějí prostě jen jednoduchý a nenáročný Launcher? Pro ty je tu Trebuchet.

Ikony, Widgety, složky a nic navíc

Trebuchet toho neumí moc navíc, ale to hlavní zde nechybí – domácí obrazovky, na které lze umístit zástupce aplikací, složky či Widgety. Pozitivní je, že si člověk může zvolit vlastní rozměry mřížky, tedy počet ikon, které se vedle sebe vměstnají na výšku i na šířku. Menu s aplikacemi je možné ponechat v běžné formě nebo uspořádat do sekcí podle písmene. Aktivovat lze i lištu pro Google vyhledávání.

Skromné nastavení s několika šikovnými možnostmi

Trebuchet má opravdu skromné nastavení, které čítá jen několik položek. Rozhodně se ale vyplatí do něj zavítat. Můžeme zde totiž změnit především zmíněné rozměry mřížky, stejně tak upravit podobu stránky s aplikacemi a její barvu (tmavý režim pro uživatele SuperAMOLED displejů například), velikost ikon (větší/menší) či zobrazit lištu s vyhledáváním Google.

Co říci závěrem? Zaslouží si vyzkoušet

Na Launcheru oceňujeme hlavně jeho jednoduchost a nenáročnost. Neumí toho sice moc navíc, ale to hlavní plní dobře – je velmi rychlý a plynulý. Nabídne přitom to nejnutnější pro většinu uživatelů a najde si své místo především tam, kde je předinstalovaný Launcher pomalý a neplynulý.

Trebuchet je k dispozici zdarma, bohužel jej v Google Play nenajdeme. Sáhnout tak musíme po instalačním APK ze serveru XDA Developers (pro instalaci je nutné povolit instalaci z neznámých zdrojů).

Zaujal vás jednoduchý Trebuchet?

zdroj: forum.xda-developers.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)