Vyšla česká hra Train to Sachsenhausen, memento roku ’39

Train to Sachsenhausen česká hra

Pražské studio Charles Games a obecně prospěšná společnost Živá paměť společně vydaly novou (nejen) mobilní hru Train to Sachsenhausen. Novinka skrze telefonní displej přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939, popravami českých vysokoškolských studentů a jejich vězněním v koncentračním táboře Sachsenhausen. Hra je zdarma dostupná pro zařízení Android, iOS a PC. Historická adventura kombinuje prvky interaktivního románu s principy karetní hry, která vyhodnocuje každé rozhodnutí hráče pro vývoj dalšího děje.

Train to Sachsenhausen Trailer | Česká lokalizace

Train to Sachsenhausen Trailer | Česká lokalizace

„Train to Sachsenhausen je krátká a intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,” popisuje Vít Šisler, hlavní designér hry, která sází na komiksové zpracování, o které se postaral výtvarník Ticho 762. Hra nabízí dokonce několik různých konců, které jsou inspirovány skutečnými výpověďmi pamětníků. Výtvarné pojetí s temnou komiksovou estetikou je pak konfrontováno s autentickými dobovými záznamy a výpověďmi v podobě tzv. virtuálního muzea.

„Jsem rád, že můžeme přiblížit mladé generaci inovativní formou důležité historické události spojené se 17. listopadem 1939. Věřím, že aplikace vzbudí zájem dozvědět se více o osudech českých vysokoškoláků, kteří se stali obětmi nacistických represí,“ říká Pavel Voves, historik a ředitel Živá paměť, o.p.s. spolupracující na vývoji této české hry.

Které další historické adventury znáte?

Zdroj: TZ TTS

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)