TP-Link v Česku představil tenký Wi-Fi 6 router, pokryje prý i dvoupodlažní dům

tp-link router wifi 6
  • TP-Link představilo nový designový router
  • Podporuje Wi-Fi 6
  • V Česku se bude prodávat za cenu lehce přes 2 tisíce

Společnost TP-Link právě představila dvoupásmový Wi-Fi 6 router Archer Air R5. Ten se vyznačuje ultratenkým provedením, ale také hromadou užitečných technologií. Firma se nechala slyšet, že díky důmyslně ukrytým anténám poskytuje novinka stabilní signál i ve dvoupodlažních domech.

Nový router využívá technologii Wi-Fi 6 a slibuje rychlosti až 2402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz, rychlost ale bude samozřejmě záviset na vašem poskytovateli. Zmíněné antény využívají algoritmy k automatickému detekování připojených zařízení, díky technologii označené jako Beamforming je možné soustředit signál i do hůře dosažitelných míst, nebo zařízení, které jsou v pohybu (typicky mobilní telefon).

Router TP-Link Archer Air R5 se může pochlubit rovněž poměrně kompaktními rozměry. Šířka činí 10,8 mm, takže si ho můžete namontovat klidně na zeď a to pomocí 3M pásky, nebo plastového držáku. Na přední straně je umístěno WPS tlačítko s LED indikátorem a na spodní straně se nachází USB-C port. Router podporuje také technologii EasyMesh, takže si jej můžete snadno přidat do své mesh sítě, služba HomeShield pak podporuje VPN služby.

TP-Link Tether
TP-Link Tether

K instalaci můžete samozřejmě využít webové rozhraní, nebo aplikaci Tether, která je dostupná pro Android i iOS. Cenu si zatím výrobce nechal pro sebe, ale na některých českých e-shopech je k předobjednání za něco přes 2 tisíce.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký router používáte doma vy? A jak jste s ním spokojení?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)