Torchlight Mobile: populární “Diablovka” zamíří i na Android

torchlight titul

Počítačovou hru Diablo pravděpodobně nemusíme představovat ani hrami nezasaženému jedinci. Jedná se o legendární RPG hru, která pomohla definovat celý jeden herní žánr. Torchlight by se pak dal považovat za takového vzdáleného a podstatně mladšího příbuzného právě Diabla. Tato hra se zatím dočkala celkem dvou dílů na počítače i konzole a v recenzích po celém světě sklidila řadu pozitivních ohlasů, přičemž se téměř nikdy nevyhnula srovnání s prvními dvěma díly Diabla, na čemž má dozajista svou zásluhu i fakt, že několik tvůrců Torchlight se rovněž podílelo na vývoji právě prvních dvou her Diablo. Nyní přichází od vývojářů této povedené “Diablovky” radostná zpráva i pro mobilní hráče – Android se ještě letos dočká její mobilní verze nazvané prostě Torchlight Mobile.

Další radostnou zprávou je fakt, že by se mobilní verze hry měla maximálně blížit své “velké” předloze a případné změny by se měly týkat především ovládání, optimalizovaného pro dotykové displeje. Zrovna tak by na kvalitě neměla utrpět ani grafická stránka hry. Hráči Android her se tak již mohou těšit na to, jak si vyberou vlastní postavu a vydají se zabíjet stovky nepřátel v různých prostředích, přičemž cestou budou sbírat nejrůznější předměty a “levelovat” svou postavu. Ochuzení pak pochopitelně nebudou ani o tuhé souboje s nepřátelskými bossy. Bohužel zatím nemáme žádné video ani obrázky ze hry samotné, a tak vás nalákáme alespoň za pomoci traileru k PC / konzolové hře Torchlight II, které se, jak pevně doufáme, bude Torchlight Mobile pokud možno co nejvíce blížit.

Torchlight II Official Launch Trailer

Torchlight II Official Launch Trailer

Bohužel zatím nemáme ani bližší informace o tom, kdy v průběhu letošního roku by hra měla být dostupná a ani o zvoleném modelu financování. Nezbývá tak než jen doufat, že vývojáři nesáhnou po tolik “populárním” free to play.

Těšíte se na Torchlight Mobile?

 

Zdroj: DroidGamers.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)