Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (09/2020), škola a bankovnictví

TOP 10 aplikací které Češi stahují z Google Play můj t-mobile

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací (09/2020) nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaký je tedy seznam TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují (09/2020)?

Bakaláři OnLine

Snad každý se někdy setkal s online platformou Bakaláři. Jde o systém, kam učitel zadává známky/poznámky a další informace, načež si je může prohlédnout jak žák, tak i rodič. Druhá generace této aplikace nabízí jednodušší přístup a hlavně je mnohem přehlednější. Rázem tak máte přístup ke zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů či absence. Vzhledem k tomu, že webová aplikace není plně přizpůsobena mobilům tuto aplikaci doporučujeme.

Bakaláři OnLine
Bakaláři OnLine

Readmio: pohádky pro děti

Readmio se dostalo na druhou příčku nejstahovanějších aplikací. Jedná se o bezplatnou aplikaci, která obsahuje stovky různých pohádek a příběhů. Aplikace byla vyvinuta společně s odborníky různých vědeckých organizací. Pokud budete číst vaší ratolesti pohádku, na základě rozpoznávání řeči zahraje Readmio zvukové efekty či doprovodnou hudbu v ten správný okamžik. Není potřeba vůbec sahat na telefon, spouštěčem je právě váš hlas.

Readmio: Pohádky pro děti
Readmio: Pohádky pro děti

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

RB Klíč

RB Klíč je aplikací od banky Raiffeisenbank, skrz kterou se bezpečně přihlašujete do svého internetového bankovnictví. Kromě kódu lze navíc použít čtečku otisků prstů nebo skenování obličeje. Lidé si na ní ale stěžují. Pravděpodobně jsou k jejímu stahování donuceni samotnou bankou a některé komentáře hovoří dokonce o zpoplatněných SMS zprávách pro autorizaci. Bohužel nikdo z nás ani z našeho okolí nemá tuto banku, takže skutečnost nemůžeme potvrdit. Pokud o problematice víte více, určitě nám dejte vědět do komentářů.

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

Čtečka QR a čárových kódů
Čtečka QR a čárových kódů

Jízdní řády IDOS

Jedná se o oficiální aplikaci Jízdních řádů, která je k dispozici zcela zdarma. Dokonce vyhrála ocenění za nejlepší aplikaci roku v roce 2016. Sice veřejnou dopravou příliš nejezdíme, ale pro jistotu ji máme ve svých telefonech. Může se totiž kdykoliv hodit. Jako taková funguje perfektně a nabídne vám všechny spoje od vlaku až po autobus. Samozřejmostí jsou také přestupné stanice a další vychytávky.

Czech Public Transport IDOS
Czech Public Transport IDOS

Strava.cz

Aplikace Strava.cz slouží k objednání jídla na tomto internetovém portálu. Převážně se jedná o školní jídelny. Na starost to má firma Veřejná informační služba spol. s.r.o. Pro uživatele nabízí shodnou funkčnost i přístup, jako webový prohlížeč. Je však uzpůsobena na telefon. Naleznete v ní spoustu informací jako zobrazení objednávek, plateb, výdajů, informace o dané jídelně nebo upozornění na objednané či neobjednané jídlo.

Strava-original application
Strava-original application

Škola OnLine

Jedná se o novou mobilní aplikaci, která zřejmě konkuruje Bakalářům. Je určená jak pro učitele, tak i pro žáky a rodiče. Snadno v ní dohledáte rozvrh, suplování, žákovskou knížku, omlouvání absence či výchovná opatření.

Škola Online
Škola Online

EduPage

Opět se jedná o další školní aplikaci. Obsahuje však navíc interaktivní testy od matematiky, přes angličtinu až po zeměpis či biologii.

Wish – Nakupování je zábava

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen.
Wish: nakupujte a ušetřte
Wish: nakupujte a ušetřte

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)