Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (04/2020), co stahujeme v době pandemie?

TOP 10 aplikací

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaké jsou tedy nejstahovanější aplikace z Google Play za měsíc březen 2020?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (03/2020)

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

ZOOM Cloud Meetings

Zoom Cloud Meetings je hned druhou nejstahovanější aplikací a má to samozřejmě svůj důvod. Lidé totiž často pracují z domova a tato aplikace je pro firmy jako dělaná. Můžete se totiž spojit ve videohovoru a to pozor – až se sto lidmi najednou. Kromě toho aplikace nabízí sdílení obrazovky či posílání zpráv a příloh. Navíc je zcela zdarma.

ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings

Microsoft Teams

V době karantény je čtvrtou nejstahovanější aplikací Microsoft Teams a je k tomu dobrý důvod. Jedná se totiž o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a hodnocení si drží na skvělých 4,5 hvězdičkách.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Facebook Messenger

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku se dlouhodobě drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

Hulahoop: Family Location Finder

Tuto aplikaci nemůžeme doporučit. Mělo by se jednat o sledování příbuzných, ovšem aplikace nefunguje úplně ideálně a navíc si lidé stěžují, že jim automaticky strhává 500 Kč každý měsíc. Máte sice týden zdarma na vyzkoušení, ale musíte kartu zadat. Pak lehce zapomenete, a peníze jsou pryč. Navíc je tato služba extrémně drahá. Existuje mnoho levnějších alternativ.

GoLocator: Family Location Finder
GoLocator: Family Location Finder

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Skype – bezplatné rychlé zprávy a videohovory

Legendární Skype je jednou z nejznámějších a také nejstarších aplikací, která slouží pro videohovory. Kromě toho do ní však vývojáři za tu dobu přidali několik nových funkcí, jako například SMS Connect, díky níž lze číst i posílat SMS zprávy z počítače. Kromě toho stojí za zmínku klasické hovory, sdílení souborů či klasický chat. Ideální řešení pro spoustu firem v tomto pandemickém stavu.
Skype
Skype

Hangouts Meet

Řešení, které sami používáme v redakci několik let. Nabízí kvalitní videokonference ve vysokém rozlišení a to až pro 250 lidí. Nechybí tvorba titulek v reálném času či integrace s Google Kalendářem, což je veliká výhoda. Ovládání je jednoduché a intuitivní a opět se jedná o jedno z nejlepších řešení pro firmy.
Google Meet
Google Meet

Netflix

Ideální volba pro toto období. Pokud vás nebaví neustále koukat na televizi a zároveň milujete kvalitní filmy a seriály, rozhodně vyzkoušejte Netflix. Můžete si dokonce vybrat z našeho článku o těch nejlepších Netflix seriálech. Předplatné není nijak drastické. Osobně doporučujeme program Standard (259 Kč), který podporuje HD rozlišení. Naopak pokud milujete detaily a máte 4K televizi/monitor, jděte do programu Premium (319 Kč).

Netflix
Netflix

Instagram

Aplikace Instagram se stejně jako WhatsApp a Facebook Messenger dlouhodobě drží mezi nejstahovanějšími aplikacemi na Google Play. Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí se pravidelně aktualizuje a nabízí mnoho nových funkcí. Nezdá se to, ale rozdíl mezi Instagramem před dvěma lety a nyní je obrovský. Věřte nám, že tu starší verzi byste nechtěli používat.

Instagram
Instagram

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)