TomTom pro Android přijde “již brzy”

tomtom_ikona

TomTom pro iOS je na světě již relativně dlouho, ale zatím se prakticky nemluvilo o tom, zda a kdy se objeví verze pro Android. Spoluzakladatel firmy Peter-Frans Pauwels nyní pro server Pocket-lint uvedl, že aplikace bude uvolněna “docela brzy.” Nesdělil sice přesné datum, kdy by se tak mohlo stát, ale mnohé se dá dedukovat z jeho tvrzení: “Mohu potvrdit, že je to reálné” a “Letní sezóna je pro nás důležitá.”

Kromě toho Pauwels potvrdil, že TomTom pro Android bude, až na nějaké drobné rozdíly v ovládání, obsahovat stejnou sadu funkcí, jako verze pro iOS. Zatím ani nenaznačil, jaká by mohla být cena. Berme ale v potaz, že TomTom je prémiová značka, která přijde s prémiovou cenu – verze s mapovými podklady Evropy pro iOS přijde na 80 britských liber (cca 2 500 Kč).

Je otázkou, zda uživatelé Androidu opravdu potřebují navigaci TomTom – zejména s ohledem na fakt, že již mají k dispozici dobrou Navigaci Google, která je zdarma. Pouze čas ukáže, jak to nakonec dopadne, nicméně je nutné říci, že TomTom je zavedený pojem, na který se jistě nejen my těšíme.

tomtom-android-550×367

Zdroje: Android Central a Pocket-lint.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)