Tmavý režim pro Messenger ve Windows je tady. Poradíme se zapnutím

tmavý režim pro Messenger ve Windows

Jeden z posledních očekávaných kroků v designovém vývoji oblíbeného Messengeru je konečně tady. Facebook v betaverzi vydal upravenou aplikaci pro Windows, která mimo jiné přináší oficiální možnost přepnutí do tmavého režimu. Společně s ním se design desktopového Messengeru dočkal i dalších změn. Celá aplikace působí propracovanějším dojmem než doposud. Před aktualizací připomínala spíš mobilní verzi nijak neupravenou a nevzhledně hozenou na plochu. Teď si na první pohled s operačním systémem více funkčně i vizuálně “rozumí”. Do nové verze se konečně dostaly také všechny možnosti, na které jste zvyklí z telefonu či prohlížeče. Jak zapnout tmavý režim pro Messenger ve Windows vám popíšeme v následujícím krátkém návodu.

Aplikace s výběrem grafických témat je dostupná v Microsoft Store pro Windows 10. Díky této aktualizaci je nástroj dostupný s tmavým tématem již na všech platformách. Můžeme doufat, že se Facebook nyní vrhne na finální dokončení dark modu u pro jeho hlavní aplikaci a webovou verzi. Čekají na to miliony (možná i miliardy) uživatelů.

Jak spustit tmavý režim pro Messenger ve Windows

  1. Stáhněte si poslední betaverzi z Microsoft Store
  2. Přihlaste se
  3. Otevřete si menu vlevo nahoře
  4. Vyberte Messenger > Předvolby
  5. Na kartě Vzhled si vyberte preferovanou možnost.

K dispozici jsou tři základní možnosti motivů: světlý, šedý a tmavý. Ve čtvrté variantě můžete ponechat výběr na operačním systému, který Messenger “obarví” podle svého vlastního nastavení. Nevidíme důvod, aby se brzy nedostaly všechny novinky také do ostré verze. Všechno včetně tmavého režimu totiž zatím v betaverzi šlape jak má.

Přepínáte si v telefonu a na počítači aplikace do tmavého režimu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)