Lite verze Facebook aplikace už se dočkala kompletního tmavého režimu

tmavý režim Facebook Lite

Před pár hodinami jsme vás informovali o tom, že se dočkali další uživatelé tmavé verze webu sociální sítě Facebook v prohlížečích. Nyní tu máme další indicii, že se se dark mode brzy spustí i v mobilní aplikaci a to pro všechny. Vcelku překvapivě se teď tmavý režim naplno objevil v odlehčené aplikaci Facebook Lite. Zatímco u zavádění ostatních funkcí a změn je tento osekaný nástroj až na druhé koleji, při zavádění tmavé verze svého plnohodnotného kolegu předběhl. Z toho jde mimo jiné asi vyčíst, že se firma velmi snaží dotáhnout dark mode v hlavní aplikaci k naprosté dokonalosti. Proto ho zkouší nejprve na méně používané, ve které není tolik prvků.

tmavý režim Facebook Lite screen 1

Vypadá to, že tmavý režim bude ve Facebook Lite dostupný pro všechny. Stačí chvilku počkat na novější verzi aplikace. Přepínač pro nový vzhled se prý objevil už ve verzi s pořadovým číslem 181. My jsme v redakci zkoušeli APK s verzemi 185 a 186 a zatím jsme ho neviděli. Je to ale asi jen otázka času. Spuštění nové možnosti hlásí uživatelé z celého světa. Dostupnost poznáte tak, že se vám v menu (tři čárky vpravo nahoře) zobrazí pod položkou Nastavení nový přepínač.

tmavý režim Facebook Lite screen 2

Pokud Facebook Lite neznáte, tak jde o odlehčenou verzi hlavní aplikace. Jak logicky napovídá i název, který známe i ze prostředí jmen mobilních telefonů. Jejím účelem je zobrazovat příspěvky s menší náročností na datové přenosy a výkon telefonu. Byla vyvinuta hlavně proto, aby si procházení obsahu na sociální síti mohli dopřát i lidé v oblastech s horší technologickou infrastrukturou.

Už máte tmavý režim ve Facebook Lite?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)