Sháníte tlačítkový telefon? Toto je prý 7 nejlepších v ČR

tlačítkový telefon čr 7 nejlepších

Klasický, bezdotykový či jinak také tlačítkový telefon. Tento druh mobilu se i po nástupu supermoderních interaktivních displejů stále drží a má nemálo fanoušků a majitelů. Ať už jde o seniory, kteří přece jen potřebuji trošku jednodušší a jasné ovládání, pracovníky v problematickém prostředí nebo prostě jen zastánce starého stylu. Nabídka těchto přístrojů už pochopitelně není tak velká, nicméně stále je z čeho vybírat. A dokonce se dá sestavit i žebříček těch úplně nejlepších. Tak tady je…

Jak jsme vybírali?

Vydali jsme se na Heuréka.cz a v nabídce tlačítkových mobilů hledali ty, které jsou nejlépe hodnocené. Aby ale byla doporučení trochu relevantní, nastavili jsme i minimální hranici pro recenze. Následující seznam tvoří telefony, které mají více než 85% hodnocení z více než 100 recenzí. Jde nakonec o sedm přístrojů. Jejich pořadí je abecední.

Tlačítkový telefon: 7 nejlepších v ČR

Aligator A670 Senior (135 recenzí / 89 %)

Telefon české značky, která je proslavená mobily pro seniory. Což je přesně i tento případ. Displej má velikost 2,2 palce, fotoaparát 1,3 megapixelu a samozřejmostí je také SOS tlačítko. Běžná cena je cca 950 Kč, ale narazíte i na nižší.

CPA Halo 11 (230 recenzí / 85 %)

Model velmi podobný zmíněnému Aligatoru. Včetně stojánku na nabíjení. Má ale o něco větší displej (2,4 palce), který je navíc plnobarevný. Stojí osm až devět stovek.

Evolveo EasyPhone XD (120 recenzí / 92 %)

Do třetice mobil s vlastním nabíjecím stojánkem. Model od Evolveo má zajímavé konstrukční řešení pro vytáčení tří nejoblíbenějších čísel. Jsou pro ně vyhrazena tlačítka. Tento telefon stojí lehce pod tisícovku.

Nokia 230 (227 recenzí / 86 %)

První zástupce značky, která je v podstatě považována za synonymum pro tlačítkový telefon. Kombinuje klasickou klávesnici s velkým barevným displejem. Na zádech má 2megapixelový foťák. Připravte si na něj cca 1500 Kč.

Nokia 3310 2017 (278 recenzí / 87 %)

Legendární klasika v novém kabátů je nejlépe hodnocený Nokia telefon nejen v tomto našem výběru. Má běžný TFT displej. Stejně jako další kolegové se dá sehnat ve variantě pro jednu i dvě SIM karty. Vyjde na cca 1400 Kč.

Nokia C3 (326 recenzí / 85 %)

Třetí z Nokia telefonů, který je sice také tlačítkový, ale už ne úplně “klasický”. Jde o zástupce typu s plnohodnotnou klávesnicí a běží v něm Symbian S40. Kvůli své konstrukci a neutuchající prestiži si udržuje vysokou cenu. Je běžně k dostání za cca 3 tisíce korun.

Sony Ericsson K800i (133 recenzí / 88 %)

Ano, tento dlouhodobě populární a v roce 2006 poprvé představený mobil se stále prodává. Pokud po této kovové klasice se zadním 3,2megapixelovým foťákem s posuvnou krytkou toužíte, vyjde vás na 1300 Kč.

Kolik znáte lidí s tlačítkovými telefony?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)