TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Vybavení na streaming a podcasty

tipy-z-ciny-467-AliExpress vybavení stream podcast

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z čínského AliExpressu. Dnes jsme do hlavní pětice vybrali produkty, se kterými můžete nastartovat kariéru či hobby spojené s domácím streamováním nebo tvorbou podcastů. I kdybyste nevybrali přímo tato konkrétní zařízení, berte je jako inspiraci. Například u audio techniky jsme záměrně vybrali různé značky, které ale často vyrábí i ostatní zmíněná zařízení.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Čtyřkanálový mixážní pult FIFINE

V oblasti audia centrální „mozek“ celého zapojení, pokud nehodláte vstupy a výstupy řešit klikáním v počítači. Má čtyři hlavní kanály, XLR vstup pro sluchátka, několik efektových tlačítek a dokonce i pár přednastavených zvukových efektů.

Cena: 870 Kč

Mikrofon MAONO PD100X

Když jsme u mikrofonů a klasického analogového připojení přes XLR konektror, můžeme doporučit tento skvělý startovací model od MAONO. Přímo na těle má nastavení hlasitosti i mutování, vybaven je také signalizačními diodami. Citlivost činí -52dBV/Pa, bitová hloubka je 24-bit a vzorkovací frekvence 48kHz.

Cena: 1 300 Kč

Sluchátka OneOdio Fusion A70

Primárně bezdrátová Bluetooth sluchátka, která ovšem mají také 6.35mm a 3,5mm konektory na libovolné zapojení klasického audio kabelu. Díky tomu nabízí jak studiové použití, tak i možnost chodit s nimi pohodlně ven. Maximální doba přehrávání na jedno nabití je až 72 hodin. Frekvenční rozsah je 20 Hz – 40 kHz. Na výběr je ze šesti barev.

Cena: 930 Kč

FullHD webkamera UGREEN

Nepostradatelná součást každého video live streamu. Středně vybavená kamerka od populární značky nabízí FullHD rozlišení 1920 x 1080 pixelů, dva mikrofony (pokud byste je potřebovali), korekci šumu a také vyrovnávání nízké hladiny osvětlení. Má funkci fixního zaostření a potěší také možnost volného otáčení do boku.

Cena: 750 Kč

Kruhové LED světlo ke kameře

Zmiňoval tu někdo slabé osvětlení? Aby se vám nikdy nic takového nepřihodilo, můžete si přikoupit levný, ale velmi efektivní LED kruh, který se postará o rozjasnění scény. Můžete na něm volit také teplotu bílé a intenzitu světla. Součástí jsou různé úchyty pro více možností připevnění.

Cena: 150 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
3,5mm XLR kabel 140 Kč
Trackovací přívěsek 130
Bezdotyková zkoušečka 100 Kč
TOPK držák mobilu do auta 170 Kč
30W nabíječka Baseus 250 Kč
Noční LED světlo se senzorem 75 Kč
Koženkový řemínek na Xiaomi Band 70 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Co byste rádi (dál) streamovali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)