5 tipů na zboží z Číny: Smart home prvky pro úsporu energie

tipy-z-ciny-376-AliExpress-smart-home-energie

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé produkty z online tržiště AliExpress. S ohledem na současnou situaci a blížící se zimu tematicky zařazujeme smart home prvky, se kterými je možné uspořit stále dražší energie. Tipy částečně berte jako obecné seznámení s danými druhy produktů. V případě vybrané pětice jde primárně o zařízení s konektivitou přes aplikaci Tuya a Wi-Fi připojení. Vám ale může nakonec vyhovovat například Zigbee nebo Bluetooth, tak se nebojte pátrat po dalších alternativách.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Chytré zásuvky (16A)

Začneme u úspory elektřiny. Pokud zrovna proudem netopíte, nejlepší možností šetření peněz je odepínání různých energeticky náročných spotřebičů. Ty mohou dost „žrát“ i v pohotovostním režimu, takže je nejlepší je úplně odstřihnout, pokud nemusejí běžet. A proč to nedělat chytře pomocí zásuvek, které se dají nejen propojit s mobilem, ale například i různě automatizovat?

Cena: od 200 Kč

Chytré termostatické hlavice na topení

Když se přesuneme k vytápění, tak jednou z nejšikovnějších chytrých vychytávek jsou rozhodně hlavice pro ovládání topení. Součástí tohoto modelu je například také displej s teplotou.

Cena: 830 Kč

Chytrý senzor teploty a vlhkosti s displejem

Nejde o plnohodnotný „mozek“ domácího vytápění či ovládání celého smart home systému (ty stojí podstatně více), ale při správném umístění poslouží nejen jako senzor, ale také jako obrazovka s důležitými informaci, díky které nemusíte vytahovat z kapsy mobil.

Cena: 290 Kč

Chytrý teplotní senzor

Pokud chcete mít přehled o teplotě ve více místnostech, určitě zužitkujete bezdrátové senzory, které pomohou snadno dodávat užitečná data do systému.

Cena: od 250 Kč

Dveřní a okenní senzory

V tomto případě jde primárně o bezpečnostní prvek, ale mít možnost na dálku zjistit, jestli náhodou někde nechtěně nevětráte, určitě také není k zahození.

Cena: od 150 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Smart home nástěnný vypínač 280 Kč
USB-C HUB 105 Kč
Náramek se 64GB flash diskem 205 Kč
Smart phybový senzor 215 Kč
Mini 3 300mAh powerbanka 260 Kč
Univerzální 3v1 kabel 100 Kč
Inteligentní bezdrátový zvonek 220 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Máte tip na další chytré prvky šetřící energie?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)