TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Mobilní příslušenství, které (možná) neznáte

tipy-z-ciny-468-AliExpress příslušenství mobilní

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínského AliExpressu. Prostor dnes dostává mobilní příslušenství, o kterém jste možná ještě nikdy neslyšeli. A když píšeme „mobilní“, tak tím myslíme nejen obecné vychytávky k telefonu, ale příslušenství, které se dá nosit rovnou s mobilem.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Ucpávka do USB a jack konektoru

Začneme tou nejlevnější, nejmenší, nicméně i velmi praktickou věcí. Dnes už je leckterý telefon i vodotěsný, ale konektory představují časem zranitelné místo. I pokud se váš mobil zrovna neumí bez obav potápět, ucpávky se mohou rozhodně hodit i kvůli prachu. Kolíček do jack konektoru se dá použít i na otevírání SIM slotu.

Cena: 40 Kč

Poutko na zavěšení mobilu

U prostoru kolem USB konektoru se ještě chvilku zdržíme. Pokud používáte dodatečný nasazovací obal, díky tomuto vkládacímu poutku si můžete snadno zavěsit mobil na praktickou šňůrku. Výhodou tohoto modelu je, že se může šňůrka protáčet.

Cena: 50 Kč

Nálepka pro bezdrátové nabíjení

Nedisponuje váš telefon zabudovaným panelem pro bezdrátové nabíjení, ale tento typ doplňování energie by se vám hodil? Nemusíte hned běžet pro nový model, problém může vyřešit dodatečná spirála, kterou nalepíte na záda mobilu a zapojíte do USB konektoru. Tento model má základní 5W nabíjení, ale najdete i silnější.

Cena: 80 Kč

Bananq obal na mobil se slotem na kartu

Pokud byste rádi měli po ruce současně mobilní telefon i platební či třeba vstupní kartu, nemusíte ji rovnou strkat například přímo do obalu. Tedy, pokud to není zrovna tento model, který na to má vyčleněné místo na míru. V tomto případě jde o obaly pro Samsung telefony, nicméně v obchodu tohoto výrobce najdete další verze.

Cena: 120 Kč

APEXEL sada připínacích objektivů

Nejste spokojení s variabilitou foťáků ve vašem telefonu? I tento problém se dá řešit bez nutnosti hned kupovat nový. Můžete vyzkoušet připínací objektivy, které jsou (v rámci fyzikálních možností) schopné přidat na straně optiky pár nových možností. Včetně například efektu „rybího oka“ či různých filtrů.

Cena: 360 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Vention Bluetooth USB adaptér 200 Kč
Essager 33W adaptér 260
Zásuvková kostka 7v1 200 Kč
Retro herní konzole 140 Kč
Uslion 7A 2m kabel 50 Kč
Teleskopický stativ s ovladačem 250 Kč
Joyroom držátka na kabely 160 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

 

Máte v merku další podobné příslušenství?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)