TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Elektronika se solárním napájením

tipy-z-ciny-470-AliExpress elektronika solární napájení

Vítejte u dalšího vydání tipů na zajímavé zboží z čínského online tržiště AliExpress. Dnes hlavní pětici produktů představuje elektronika, která má solární napájení. Podíváme se na pár bezpečnostních prvků i na jednoho praktického pomocníka na cesty.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Venkovní kamera Reolink Argus 3 Ultra

Jedna z nejlepších kamer tohoto již zavedeného výrobce, jehož produkty jsou i v českých e-shopech. 4K kamera Argus 3 Ultra se solárním napájením je rovněž dostupná na našem trhu, ale na AliExpressu můžete případně ušetřit pár stovek.

Cena: 3 480 Kč

Cestovní solární panel

Telefon vybitý, powerbanka vybitá… co teď? Vaše cestování ještě může zachránit solární panel, který si klidně můžete zavěsit na batoh a nechat je pomalu napájet mobil či jinou elektroniku. Závratnou rychlost nečekejte, ale jako poslední záchrana je toto řešení skvělé. Na výběr jsou dvě barvy a dvě úrovně výkonu.

Cena: 780 Kč

Větráček na solární pohon

DIY sada (hlavně) pro malé zvídavé vědátory. Solární panel je schopný roztočit malý ventilátor a proud vzduchu je naopak schopný rozsvítit připojenou LEDku.

Cena: 130 Kč

Venkovní světlo se solárním panelem

Stoprocentně solárně napájené LED osvětlení na chalupu či na bok domu. A rozhodně nejde o žádnou slabou „bludičku“ (mrkněte na video). K dispozici je několik verzí s různými výkony a počtem LEDek.

Cena: od 880 Kč

Solární světýlko – kaktus a ananas

Výběr zakončíme další levnou „kravinkou“ Jestli hledáte na zahradu či před dům zábavná solární světýlka, která nebudou jen nudný váleček v chromovém odstínu, tady máte například osvětlení ve tvaru kaktusu či ananasu.

Cena: 230 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Uslion 2m 7A USB- USB-C kabel 60 Kč
Úchyt na kabely od 40
Bluetooth dálkový ovladač s klávesnicí 270 Kč
Stativ s dálkovým ovladačem 260 Kč
Hliníkový stojánek pod notebook 160 Kč
Retro konzole s 500 hrami 150 Kč
Baseus Bluetooth 3,5mm jack AUX dongle 180 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Kolik už máte doma věcí se solárními panely?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)