TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Šikovné elektro příslušenství do domácnosti

tipy-z-ciny-452-aliexpress-elektro-prislusenstvi-domacnost

Jsme tu s dalším vydáním tipů na zajímavé zboží z čínského AliExpressu. Dnes se zaměříme na elektro příslušenství, které najde využití snad v každé domácnosti. Nejde přitom přímo o koncové spotřebiče, ale jen šikovné pomocníky pro instalaci či zapojování.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Lencent prodlužovačka s kostkou

Jednou za čas je potřeba přivést elektřinu někam, kde zrovna není úplně poblíž žádná zásuvka. A jeden chce klasickou zásuvku, jinému by se zase hodilo USB. S touto dvou či třímetrovou prodlužovačkou, která má na konci multifunkční „kostku“, můžete vyhovět mnoha požadavkům.

Cena: 440 Kč

Tester baterií

Také patříte mezi lidi, kteří mají doma plnou krabičku či šuplík baterií, které by možná ještě někdy mohly v nějakém přístroji posloužit? Protože by se z nich snad dalo ještě něco „vymáčknout“ třeba v dálkovém ovladači nebo v myši? Právě pro rozlišení kondice baterií stačí levný tester, který umí změřit velké články i knoflíkové baterky.

Cena: 90 Kč

Redukce z USB-C na HDMI a USB-A

Máme doma velkou televizi, na které byste chtěli přes kabel vysílat fotky či videa z mobilu? Nebo jste si pořídili MacBook či Chromebook a nemáte na něm HDMI výstup, abyste mohli promítat na zahradě hokejový zápas? Řešením je právě tato redukce, kterou sice můžete vytáhnout jen jednou za rok, ale rozhodně by neměla v šuplíku chybět.

Cena: 160 Kč

Essager bezdrátová nabíječka

U postele, na jídelním stole, na pracovním stole, v garáži na poličce, v dílně na ponku… na mnoha místech domácnosti může najít využití bezdrátová nabíječka, na kterou jen tak jednou za čas odložíte mobil, který se bude po odložení i nabíjet. To se hodí, ne? Essager vyrábí jednu z nejpopulárnějších bezdrátových nabíječek vůbec.

Cena: 220 Kč

Metr s laserovým měřidlem a displejem

I měření vzdálenosti nebo zaměřování linií se dá dělat pomocí elektroniky. Tento šikovný „metr“ má nejen klasickou svinovací stupnici, ale také displej, paměť, laserové ukazovátko s křížem a v neposlední řadě i možnost měření vzdálenosti laserem. A to až na 100 metrů v případě nejdražší varianty.

Cena: 600 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Připínací objektiv „rybí oko“ na mobil 90 Kč
2x rozdvojka na ethernetový kabel 135
Sada na čištění klávesnice 120 Kč
Lenovo HX106 handsfree 200 Kč
Kulaté LED světlo do zásuvky 120 Kč
Nákrční svítilna na čtení 250 Kč
Mobilní sada pro vlogging 250 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jaké další podobné vychytávky doporučíte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)