TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Elektro příslušenství do auta

tipy-z-ciny-445-aliexpress-elektro-prislusenstvi-do-auta

Vítejte u prvního vydání tipů na zajímavé zboží z čínského AliExpressu v roce 2024. Zatímco Ježíšek snad obstaral veškerou žádanou elektroniku do kapsy či domácnosti, nyní přichází prostor dovybavit například i vůz. V dnešních tipech tedy najdete hlavně příslušenství do auta.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Parkovací senzory Hippcron

Máte auto staršího data výroby nebo s nižší řadou výbavy a teď vás mrzí, že nedisponuje parkovacími senzory? Jde o jednu z mnoha věcí, kterou lze vyřešit nákupem za „pár korun“ chvilkou šikovné instalace. Tato sada obsahuje čtyři senzory a centrální jednotku s displejem.

Cena: 230 Kč

Teplomet do auta

Jednou z nejnepříjemnějších „automobilových“ aktivit v zimním období je ohřívání a škrábání čelního skla. Co takhle si tuto činnost trochu usnadnit fukarem do 12V zásuvky, který vám pomůže ještě rychleji vyhřát vnitřek vozu a hlavně skla?

Cena: 450 Kč

Interiérové LED osvětlení

Pokud je vaše vozidlo perfektní zvenčí, ale uvnitř by to chtělo ještě nějak vizuálně vylepšit, možná mu chybí výrazné interiérové osvětlení. Pokud jste „ulítlí“ tímto směrem, na AliExpressu je k mání například tato nabídka několika sad centrálně řízených LED pásků.

Cena: od 1 160 Kč

Směrové šipky na zrcátka

U osvětlení ještě zůstaneme. V tomto případě jde o mnohem decentnější, přitom ale z hlediska bezpečnosti podstatně významnější kousky. Na vnější zpětná zrcátka si můžete nalepit a připojit tyto velmi levné dodatečné signalizační šipky, se kterými můžete ještě výrazněji ukázat, že se chystáte měnit směr.

Cena: 26 Kč

Prodlužovačka a roztrojka 12V zásuvky

Užitečný pomocník hlavně při cestě na letní dovolenou, ale proč si ho nepořídit i v zimě? Přece jen i na výletě za lyžovačkou se může hodit. Celkový maximální výkon je 120 W.

Cena: 270 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Essager USB prodlužovačka od 70 Kč
Mini vysavač do auta 290
Mobilní bateriové LED světlo 180 Kč
Bezkontaktní teploměr 180 Kč
LED světlo na dveře automobilu 100 Kč
Čistič na displej 90 Kč
Skládací kovový stojánek na mobil či tablet 110 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Jaký mobil jste naposledy dostali od Ježíška?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)