TOPlist

7+ tipů pro používání aplikace Telegram. Znáte je všechny?

tipy aplikace telegram

Komunikační platformy dnes patří mezi nejpoužívanější služby i sektor mobilních aplikací. Většina z nich přitom nabídne mnohem víc, než jen obyčejné chatování. Jednou z nich je i aplikace Telegram, pokud patříte mezi její uživatele, tak zkuste naše tipy, jak ji efektivněji používat.

Telegram
Telegram

Tipy a triky pro aplikaci Telegram – odesílání zpráv

Praktickou funkcí, kterou aplikace Telegram nabízí, je možnost odeslat zprávu, aniž by byl její příchod oznámen notifikačním zvukem. Toho můžete využít zejména v situaci, kdy potřebujete příjemce nutně kontaktovat, ale nejste si jisti, jestli má vypnuté zvuky a víte, že je zrovna ve škole, v práci nebo na nějaké důležité schůzce.

šifrovaná komunikace

Odeslání takové zprávy je naprosto snadné. Jednoduše napište text zprávy a chvíli podržte prst na ikoně pro odeslání. Otevře se vám nabídka, kde je nutné zvolit možnost „Send without sound“.

Plánované odeslání zprávy

Mezi tipy pro efektivnější používání aplikace Telegram nesmí chybět ani plánované odeslání zprávy. Můžete si tak například snadno rozplánovat rozesílání zpráv pro jednotlivé členy pracovního týmu nebo svou ratolest v přesný čas informovat o vykonání nějakého úkolu, aniž byste na něj museli sami myslet.

plánování zpráv

Proces plánování odesílání zpráv je v Telegramu obdobný, jako klasické chatování. V prvním kroku tedy napíšete obsah zprávy, poté chvíli podržíte tlačítko pro odeslání a zde zvolíte „Schedule message“.

Odstranění zprávy na obou stranách konverzace

Funkce umožňující mazání odeslaných zpráv není žádnou novinkou. Nabídne ji řada komunikačních platforem, a proto se není čemu divit, že můžete z konverzací mazat zprávy i v Telegramu. Ten ovšem na rozdíl od svých konkurentů umožňuje smazat i zprávy, které jste sami neodeslali.

Pokud tak chcete z konverzace vynechat nějakou zprávu, stačí na ní chvíli podržet prst a kliknout na ikonu koše v pravém horním rohu. Zde je pak nutné zaškrtnout volbu „Also delete for Jméno“ a potvrdit stisknutím „Delete“. Zpráva se následně smaže na obou stranách a nezůstanou po ní žádné stopy.

Tipy a triky pro aplikaci Telegram – konverzace

Aplikace Telegram je známá pro svůj důraz na šifrovanou komunikaci. Nabízí proto řadu bezpečnostních vychytávek. Jednou z nich jsou „Tajné chaty“, v aplikaci nazvané „Secret Chat“. Takto vedené konverzace nezůstávají uložené na serverech vývojářů aplikace, po čase se samy odstraní i ze zařízení a zprávy v nich nelze přeposílat dalším uživatelům.

Secret Chat založíte kliknutím na modrou ikonu v pravé dolním rohu a volbou „New Secret Chat“, která se nachází v horní části obrazovky. Potom už jen zvolíte příjemce, kterého chcete kontaktovat.

Zamčení konverzací

Tipy pro efektivní používání aplikace Telegram nemohou opomenout zabezpečení. Tato komunikační platforma nabídne víc než jen zmíněné tajné chaty. Jednou ze souvisejících funkcí je možnost zamčení konverzací prostřednictvím PINu nebo otisku prstu.

Zamčení konverzace zapnete v nastavení. Z domovské stránky aplikace tedy přejděte do menu, které se skrývá v levém horním rohu. Zde vyberte položku „Settings“ a zde „Privacy and Security“. V sekci „Security“ pak nejdete položku „Passcode Lock“, kde si nastavíte PIN. Následně můžete zabezpečení dále specifikovat, například zapnout zmíněné ověření otiskem prstu.

Třídění konverzací do složek

Jako další tip pro práci s konverzacemi v aplikaci Telegram je vhodné zmínit i možnost třídit konverzace do složek. Složky si můžete vytvořit v nastavení pod položkou „Folders“ a následně k nim přiřadit konverzace. Snadno si tak od sebe oddělíte osobní a pracovní zprávy.

Tipy a triky pro aplikaci Telegram – práce s multimédii

Zajímavým tipem může být také odesílání multimédií a textů, které se po zobrazení příjemcem samy odstraní. K tomuto účelu je nutné vést konverzaci v tajném chatu. Jakmile máte takový chat vytvořený, stačí kliknout na ikonu tří teček v pravém horním rohu obrazovky a zde zvolit položku „Set self-destruct timer“. Vyberte, za jak dlouho má obrázek nebo video z konverzace zmizet a klikněte na „Done“.

Mizící fotky můžete posílat i v rámci běžné konverzace. Stačí, když vyberete daný soubor a kliknete na ikonu časovače ve spodní liště. Vyskočí na vás okno, kde si vyberete dobu, po kterou bude fotka po zobrazení příjemcem dostupná a odeslat.

Odesílání GIFů

GIFy a emotikony se za několik posledních let staly nedílnou součástí online komunikace. Podobně jako Messenger, WhatsApp a další platformy tak i Telegram umožňuje jejich zasílání. Stačí, když do konverzace napíšete @GIF klíčové slovo a aplikace vám zobrazí výběr animovaných obrázků od tvůrců třetích stran.

Posílání fotek v plné velikosti

Zasílání fotek, obrázků či videí prostřednictvím chatovacích aplikací je neodmyslitelně spjato s komprimací, tedy snížením kvality daného multimédia. Telegram ovšem umožňuje původní velikost zachovat. Stačí, když si zvolíte vybraný soubor a ve vyskakovacím panelu kliknete na ikonu tří teček. Zde na vás vyskočí volba „Send without compression“, kterou je nutné potvrdit.

Znáte nějaké další tipy pro práci v aplikaci Telegram?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)