Pařba na víkend – tipy na Android hry 198 – NOVA 3 zdarma, skvělá RPG a závodění

android hry hlavni

Dnešní díl seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry jako první přináší vesmírnou hru od českých vývojářů – Galaxy Trucker. Následovat bude RPG s nenáročným grafickým zpracováním – Bit Dungeon II. Třetím tipem dnešní pařby je závodní hra z ptačí perspektivy, ve které budete plnit nejrůznější úkoly s malým autíčkem – Checkpoint Champion. Předposledním tipem na hru je komplexní RPG s výborným grafickým kabátem a až desetihodinovou kampaní – Shadow Sun. Na závěr jsme pro vás vybrali novou edici hry N.O.V.A. 3, kterou si můžete stáhnout a hrát zcela zdarma – N.O.V.A. 3 Freedom Edition.

Galaxy Trucker

Galaxy Trucker je skvělá portace deskové hry Vladislava Chvátila do digitální podoby na naše Android zařízení. Jedná se o komplexní hru, nabízející nejen hru pro jednoho hráče, ale také multiplayer. Ten můžete hrát buďto asynchronně, nebo v reálném čase. Úkol hry spočívá v budování vaší vesmírné lodě, se kterou se poté vydáte sbírat suroviny a čelit vesmírným pirátům. Čas od času se dostanete do meteoritického roje, nebo se vydáte prozkoumávat cizí planety a opuštěné vesmírné stanice. Vaši loď musíte budovat na základě logické úvahy a samozřejmě také získaných herních zkušeností. Dosavadní hodnocení hry na Google Play vykazuje známku 4,9, což je vzhledem k počtu stažení opravdu chvályhodné. U této hry je téměř nutné absolvovat počáteční tutoriál. Bez něj totiž budete absolutně “v lese”.

Galaxy Trucker
Galaxy Trucker

Bit Dungeon II

Jedná se o nenáročné RPG, které pravděpodobně rozjedete na jakémkoli zařízení. Jak už název hry napovídá, hra není primárně zaměřena na grafické zpracování, ale i tak se u ní budete královsky bavit. Čeká na vás obrovský svět, rozdělený do několika odlišných lokací. Bit Dungeon II je v určitých ohledech inspirován hrami, jako Zelda, Diablo nebo Dark Souls. Čeká na vás spousta náhodně se objevujících příšer a velkých bossů. Hra disponuje klasickými RPG prvky, které zahrnují levelování hrdiny, sbírání odměn z padlých protivníků a prozkoumávání dungeonů. Hra nabízí naprosto jednoduché ovládání a spoustu hodin zábavy. I přes svoji jednoduchost ji lze zařadit mezi velmi zdařilé RPG Android hry.

bit Dungeon II
bit Dungeon II

Checkpoint Champion

Checkpoint Champion je závodní hra z ptačí perspektivy. S vaším mini autíčkem budete plnit nejrůznější úkoly. Může se například jednat o sbírání mincí, kličkování podél překážek, nebo klasickou jízdu na čas. Podle úspěšnosti vaší jízdy získáváte 1-3 hvězdy. Ty potřebujete k odemknutí dalších levelů. Vaše auto ovládáte dotýkáním se levé a pravé strany displeje pro zatáčení, stisknutím obou stran displeje zároveň aktivujete turbo. V misích, kde musíte dojet z bodu A do bodu B a přitom posbírat povalující se mince (to vše ne čas), bude turbo vaší jedinou záchranou. Přihlášením se do služeb Google hry můžete sdílet své skóre s ostatními hráči.

Checkpoint Champion
Checkpoint Champion

Shadow Sun

Do dnešní Pařby jsme také zařadili RPG The Shadow Sun. To už je v Google Play sice nějakou dobu, nicméně stále nám jakýmsi záhadným způsobem unikalo. V této hře na vás čeká až 10hodinové dobrodružství, ve kterém budete prozkoumávat kouzelný Svět Shar a exotické pouště v jeho okolí. Hra nabízí propracovaný příběh, poutavé dialogy a jednoduchý, ale zároveň velmi povedený bojový systém. Hra vás zavede do více než 70 unikátních lokací. Celkově budete moct získat přes 200 předmětů, čítající zbraně, brnění a další drobnosti, které dokážou vašeho hrdinu vylepšit. V soubojích budete kromě hlavního hrdiny také používat schopnosti vašich přátel. The Shadow Sun přináší opravdu výbornou optimalizaci. Grafické zpracování je velmi líbivé a zároveň nenáročné. V současné době si hru můžete zakoupit za pouhých 20 Kč, proto neváhejte této lákavé nabídky využít.

The Shadow Sun
The Shadow Sun

N.O.V.A. 3 Freedom Edition

Poslední “novinkou” dnešní Pařby na víkend je střílečka N.O.V.A. 3 Freedom Edition. Tuto hru jsme pro vás recenzovali a také jsme předváděli první pohled v jedné ze starších Pařeb na víkend. Proč ji tedy zařazujeme do nového dílu? Přídomek “Freedom Edition” v názvu této hry značí, že se nejedná o zcela totožnou N.O.V.U., jakou si na Google Play můžete koupit za 132 Kč. Jedná se totiž o verzi, kterou si můžete stáhnout a hrát zcela zdarma. Jediné, co musíte při hraní zdarma vytrpět, je občasná přítomnost reklam. Jinak se ovšem jedná o zcela totožnou verzi hry N.O.V.A. 3. Čekáte, že to bude mít nějaký háček v podobě mikrotransakcí? Pak se mýlíte. Google Play totiž neukazuje žádné in-game platby :).

N.O.V.A. 3: Freedom Edition
N.O.V.A. 3: Freedom Edition

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video – Pařba na víkend – tipy na Android hry

Pařba na víkend – tipy na Android hry 198

Pařba na víkend - tipy na Android hry 198

Líbily se vám dnešní Android hry?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)