TOPlist

4 skryté tipy a triky pro Netflix, o kterých jste (možná) nevěděli

Netflix logo
  • Netflix je jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb
  • Existuje mnoho způsobů, jak z předplatného vytěžit ještě víc
  • Některé funkce nejsou příliš nápadné, a proto si je společně ukážeme

Stejně jako prakticky každá on-line služba má i populární streamovací platforma Netflix mnoho funkcí, kterých si hned tak nevšimnete. Přesto jsou mnohdy užitečné a je opravdu dobré mít o nich alespoň základní povědomí. Pojďme si proto několik z nich představit, abyste ze své vstupenky (čtěte: předplatného) do světa filmů a seriálů vytěžili co nejvíc.

Převeďte si profil na jiný účet

Jste po rozchodu/rozvodu, stěhujete se od rodičů, anebo naopak k nim… Ať už je zkrátka důvod jakýkoliv (prozrazovat nám ho nemusíte, vaše soukromí respektujeme), můžete si vzít své filmy, seriály a algoritmus nastavený vaším preferencím s sebou. Svůj profil diváka si totiž z jednoho účtu můžete nechat převést na nový. Ve webovém rozhraní stačí po přihlášení do profilu kliknout na jeho ikonu v pravém horním rohu a v nabídce zvolit možnost „Převést profil“.

Netflix převod účtu

Chytré stahování pořadů

Často cestujete vlakem nebo městskou hromadnou a koukáte přitom na Netflix v offline režimu? Pak byste si rozhodně měli v mobilní aplikaci povolit možnost chytrého stahování (funkce Stahujeme pro vás), která na základě vašich preferencí (vysledovaných pomocí algoritmu) dopředu ukládá filmy a seriály na sledování bez internetu. Abyste vychytávku povolili, běžte v mobilní aplikaci do sekce „Můj Netflix“, v pravém horním rohu zvolte ikonku tří vodorovných čar a klikněte na tlačítko „Nastavení“. Následně v sekci „Stažené pořady“ rozklikněte položku „Chytré stahování“.

netflix screenshot 1

Netflix
Netflix

Optimální využití mobilních dat a úložiště

Pro diváky, kteří používají mobilní aplikaci, tady máme další tip, respektive dva. Sledujete-li Netflix přes mobilní data, ale máte balíček s omezeným objemem, doporučujeme v nastavení aplikace spustit režim „Šetření dat“ v záložce „Využití mobilních dat“. Jestliže naopak máte neomezený tarif, pak byste naopak měli zvolit režim „Maximální využití dat“.

Chcete-li ušetřit úložiště při stahování filmů a seriálů, anebo je vám naopak úplně jedno, kolik místa multimédia zaberou, protože máte 1TB Samsung Galaxy S24 Ultra, můžete si pohrát s položkou „Kvalita stahovaného videa“. Na výběr máte z možností „Standard“ (rychlejší stažení, zabere méně místa na úložišti) a „Vysoké“ (pomalejší stahování, zabere víc místa).

Upravte si vzhled titulků

Často sledujete pořady s titulky, ale jejich základní styl vám nevyhovuje? Pak nezoufejte, můžete si jej přizpůsobit v nastavení. Ve webové aplikaci se stačí přihlásit na některý z profilů, kliknout na jeho ikonku v pravém horním rohu a přejít do sekce „Účet“. Na hlavní stránce sjeďte úplně dolů a zvolte možnost Spravovat profily. Následně vyberte profil, pro který chcete styl titulků změnit, a vydejte se do kategorie „Zobrazování titulků. Tam si s nastavením můžete pohrát dle libosti.

Postup v mobilní aplikaci je podobný: Běžte do sekce „Můj Netflix“, v pravém horním rohu klikněte na ikonu tří vodorovných čar a zvolte možnost „Spravovat profily“. Po zvolení profilu stiskněte tlačítko „Vzhled titulků“.

Netflix titulky

Znáte nějakou další skrytou funkci Netflixu, která se může hodit?

Zdroje: vlastní, Netflix

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)