Timehop: zavzpomínejte na svou minulost na sociálních sítích!

timehop_ico

Víte, co jste dělali na den přesně před rokem? A před dvěma, třemi, čtyřmi a více lety? Aplikace Timehop vám pomůže si vzpomenout, jaké texty a fotografie jste publikovali na sociálních sítích. Můžete se tak ponořit do každodenní dávky nostalgie z let minulých.

Timehop: zavzpomínejte na svou minulost na sociálních sítích! Timehop: zavzpomínejte na svou minulost na sociálních sítích!

Co Timehop slibuje?

Popisek aplikace v Obchodě Play je velice stručný: v první řadě upozorňuje, že k používání programu je nutné přihlášení skrze účet na Facebooku. Bez splnění této podmínky ani nemá smysl aplikaci instalovat.

Fotky a příspěvky z vaší historie Fotky a příspěvky z vaší historie

Data ze sociálních sítí a vašeho telefonu Data ze sociálních sítí a vašeho telefonu

Podívejte se, co jste dělali v minulosti Podívejte se, co jste dělali v minulosti

Dále autoři slibují, že Timehop vám pomůže vzpomenout si na nejlepší okamžiky z vaší minulosti. Připomene vám, co jste dělali před rokem, dvěma, či třemi – na jedné obrazovce zobrazí vaše staré příspěvky a fotografie z Facebooku, Instagramu, Twitteru, jakož i přihlášení k místům (check-iny) ze služby Foursquare. Každý den se tak budeme moci ponořit do svých vzpomínek. Ani oficiální stránky nejsou v tomto směru o mnoho sdílnější, proto se podívejme na program v praxi.

Jak Timehop funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.4.03 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M10 (Android 4.4.4). Po prvním spuštění nepřekvapil požadavek na přihlášení přes Facebook. Autoři se přitom dušují, že vaším jménem neodešlou žádné příspěvky.

Požadavek na přihlášení přes Facebook Požadavek na přihlášení přes Facebook

V dalším kroku následuje propojení se sociálními sítěmi – je na vás, které používáte a do kterých aplikaci povolíte přístup. V některých případech (především pokud máte v telefonu nainstalovaného klienta dané sociální sítě) proběhne napojení v jednom kroku, u větší části sítí se ale neobejdete bez zadávání přihlašovacích údajů skrze webový formulář.

Propojení se sociálními sítěmi Propojení se sociálními sítěmi

Timehop podporuje následující zdroje:

Po propojení všech požadovaných sítí ještě následuje potvrzení e-mailové adresy, kam služba bude jednou denně zasílat stručný “výcuc” k danému dni. Pak už je aplikace připravena k použití.

Propojení se sociálními sítěmi a službami Propojení se sociálními sítěmi a službami

Po spuštění se zobrazí přehled všech vašich aktivit k danému dni, seřazený dle času a služby, přičemž jednotlivé roky jsou graficky odděleny plovoucím titulkem. Úplně na konci je pak vždy jedno výročí daného dne.

Vzpomínky na dění před rokem Vzpomínky na dění před rokem

Vzpomínky na dění před dvěma lety Vzpomínky na dění před dvěma lety

Vzpomínky na dění před třemi lety Vzpomínky na dění před třemi lety

Žádné další možnosti ani funkce Timehop neposkytuje – jedná se o maximálně jednoduchou aplikaci, která vždy ukáže data relevantní k aktuálnímu dni. Nemůžete listovat historií ani vpřed, ani vzad. Pokud například chcete vědět, jaká “výročí” připadají na zítřejší den, budete si muset počkat.

Možnosti nastavení

Ani možnosti nastavení nejsou zbytečně komplikované. Kromě připojování a odpojování sítí nabízí aplikace jen upozornění (Notifications) v oznamovací liště a e-mailem, která jsou ve výchozím stavu zapnutá. V nastavení účtu (Account) můžete změnit své jméno, e-mailovou adresu a časové pásmo, ve kterém pobýváte.

Dále jsou připraveny odkazy na nejčastěji kladené otázky, kontakt na vývojáře, hodnocení aplikace v Obchodě Play a zobrazení dalších podrobností, jako jsou ochrana osobních údajů či podmínky služby.

Nakonec se můžete odhlásit, nebo úplně smazat svůj účet.

Resumé

Pokud si chcete zavzpomínat, co jste dělali v minulosti v aktuální den, je aplikace Timehop tím správným programem pro vás. Je tak jednoduchá a přímočará, jak je to jen možné: po napojení na vaše sociální sítě každý den zobrazí příspěvky, které jste publikovali před rokem, dvěma, třemi či více lety. O užitečnosti takových informací sice můžeme (možná i s úspěchem) pochybovat, věříme ale, že si tento program najde své uživatele. Ostatně od března, kdy se tato aplikace objevila v Obchodě Play, nasbírala mnoho nadšených uživatelů.

Oceňujeme jednoduchost: Timehop po nastavení nevyžaduje žádnou další interakci s uživatelem. Stačí ho (alespoň) jednou denně spustit a pokochat se tím, co jste na Internetu páchali v minulosti. Další pochvala následuje za časté aktualizace – jen od června do září jich bylo devět, přičemž autoři průběžně přidávají podporu dalších sociálních sítí.

Kritizovat tak budeme jedinou věc: požadavek na přihlášení přes Facebook sice dokážeme pochopit, jako “androiďáci” bychom ale ocenili také možnost použít účet Google, případně založit si samostatný účet přímo u služby. Snad vývojáři připraví v dohledné době nějakou pozitivní změnu i v tomto směru.

Aplikaci Timehop si dosud nainstaloval více než milion uživatelů a její hodnocení je 4,1 z 5,0 možných. Instalovat můžete na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

Za spokojené uživatele si dovolíme citovat Jana Ziembu: “Je super takhle zavzpomínat na dobu minulou. Každý ráno se nad tím zasměju.” Zuzana Boháčová pak k pěti uděleným hvězdičkám napsala: “Tak mi tahle aplikace chyběla, po tom, co se zrušilo zasílání emailů. Grafika je velice přehledná a barvy k sobě hezky ladí, dráček v logu je roztomilý a chválím synchronizaci s mnoha sociálními sítěmi.”

Timehop - Memories Then & Now
Timehop - Memories Then & Now
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)