Američtí politici mají zakázaný TikTok v pracovních mobilech

TikTok zákaz USA kongres sněmovna politici

TikTok, jedna z nejpopulárnějších a přitom i nejkontroverznějších sociálních sítí současnosti, je předmětem dalšího politicko-společenského rozhodnutí. Trvající obavy z nedostatečného zabezpečení a ochrany soukromí momentálně vygradovaly v USA až k rozhodnutí, že aplikace TikTok musí zmizet z telefonů vlastněných vládou. Novela, kterou těsně před koncem roku 2022 podepsal prezident Biden, tak zakazuje použití i poslancům a senátorům Kongresu.

Dokument donutí prezidentovu administrativu, aby do poloviny února stanovila pravidla týkající se odstranění aplikace z většiny vládních zařízení. Navzdory výjimkám, které platí pro volené představitele, se mají nová pravidla týkat i členů obou komor amerického parlamentu. Pokud si poslanec či kongresman TikTok nainstaluje či nainstaloval na pracovní zařízení, bude vyzván k odstranění.

Tyto kroky přicházejí jen několik dní poté, co společnost ByteDance propustila čtyři zaměstnance za neoprávněné sledování dvou reportérů časopisu Forbes. Veřejný tlak vyvinutý na politiky prozatím vyústil v toto řešení, ačkoli je ve hře plošný zákaz TikToku v celých USA.

Jaký máte názor na TikTok?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)