Uspěli byste v testu z autoškoly? Zkuste si to rovnou v telefonu

Uspěli-byste-v-testu-z-autoškoly-Zkuste-si-to!

Ať už jste z autoškoly několik let “venku”, právě ji absolvujete, nebo se do ní teprve chystáte, určitě alespoň tušíte, že součástí závěrečné zkoušky je také test. Skládá se z 25 otázek z několika oblastí (značky, zákony, křižovatky, zdravověda, …), který musíte zvládnout za 30 minut. Čas je to jistě dostatečný, nicméně pokud nechcete, aby vás něco zaskočilo, určitě je vhodné seznámit se se všemi variantami otázek. Pokud již “řidičák” máte, můžete si ověřit, zda vaše stávající znalosti stále postačují na jeho získání.

Obsah článku

Aplikace Autoškola testy 2018

Mobilní telefon je na testy z autoškoly ideálním prostředkem – můžete tak trénovat prakticky kdykoli a kdekoli. Z několika aplikací, vhodných pro tyto účely, vám dnes představíme program Autoškola testy 2018 od Apabilu.

Autoři v oficiálním popisku uvádějí, že aplikace “slouží především k přípravě na závěrečnou zkoušku, avšak znalosti z pravidel provozu na pozemních komunikacích si může ověřit každý – udělal(a) byste, coby oprávněný vlastník řidičského průkazu, zkoušku i dnes?” Jako klady pak jmenují například skutečnost, že program nabízejí zcela zdarma a bez reklam, navíc nevyžaduje připojení k Internetu.

Můžete vyzkoušet své znalosti v následujících oblastech:

 • Pravidla provozu na pozemních komunikacích
 • Dopravní značky
 • Zásady bezpečné jízdy
 • Dopravní situace
 • Předpisy o podmínkách provozu vozidel
 • Předpisy související s provozem
 • Zdravotnická příprava

Zvládnete test z autoškoly?

Když aplikaci spustíte poprvé, jde rovnou na věc. Zeptá se vás, zda chcete zahájit nový test. Následně vám dá na výběr, zdali chcete trénovat, nebo vyzkoušet své znalosti v oficiálním testu. Zvolíte-li první možnost, narazíte. Zkušební testování je totiž až součástí placených balíčků, které stojí 44 respektive 130 Kč. V nejvyšší verzi si můžete nastavovat typy testů, včetně časových limitů, kategorií a počtu otázek.

Vraťme se tedy k oficiálnímu testu z autoškoly. Během něj postupně projdete 25 otázek v sestavě, v jaké se s nimi setkáte u skutečného testu. Struktura vypadá následovně:

 • 10 otázek se týká pravidel provozu
 • 4 otázky se točí kolem zásad bezpečné jízdy, ovládání a údržby vozidla
 • 3 otázky jsou zaměřené na dopravní značky
 • 3 otázky se týkají dopravních situací, tedy jde o “oblíbené” křižovatky¨
 • 2 otázky se dotýkají podmínek provozu vozidel
 • 2 otázky jsou zaměřené na související předpisy
 • 1 otázka je ze zdravotnické přípravy

 

Na zodpovězení všech 25 otázek budete mít, stejně jako ve skutečném testu z autoškoly, 30 minut. O zbývajícím čase jste informováni v pravém horním rohu aplikace, v horní liště také můžete vidět číslo aktuální otázky. Dolní lišta pak slouží k posunutí na další otázku (možná poněkud paradoxně se nelze vracet) a k ukončení testu. Jak je v dnešních testech zvykem, správná je vždy jen jedna ze tří možných odpovědí.

V průběhu testu není žádná zpětná vazba, takže se nedozvíte, zda jste odpověděli správně, nebo špatně. To odpovídá skutečnosti, kde se také výsledek dozvíte až po ukončení. Zde jsou výsledky prezentovány v podobě celkového hodnocení, ale i grafů jednotlivých kategorií. Snadno tak zjistíte, kterou kategorii zvládáte “levou zadní” a na jakou byste se měli ještě připravovat. Na konci pak můžete zhlédnout čas začátku a konce testu, celkový strávený čas a podívat se na vaše správné i špatné odpovědi.

Resumé

Pokud se připravujete na závěrečnou zkoušku, možná bude stát za úvahu, zda nepořídit placený balíček s možností trénování. Pro rychlé otestování, zda byste uspěli v testu z autoškoly, však plně postačuje verze, která je zdarma. Snadno v ní zjistíte, jak si stojíte a jestli by třeba nestálo za to si po čase znovu pročíst Zákon o silničním provozu.

Samotná aplikace je jednoduchá, přímočará, uživatelské rozhraní je moderní a okamžitě pochopitelné, takže i začátečník si s ním snadno poradí.

10 MB velký instalační balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším. Program si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů a má průměrnou známku 3,9.

Autoškola testy 2021
Autoškola testy 2021
Zkusili jste tento program? Zvládli jste test z autoškoly?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)