Zvládnete závěrečný test v autoškole? Zkuste si ho v aplikaci Autoškola

autoskola aplikace android

Ať už se připravujete na získání řidičského průkazu, nebo již nějaký ten pátek brázdíte silnice, může se vám hodit znát, zda byste zvládli závěrečný test v autoškole. Vyzkoušet si to můžete nanečisto díky aplikaci Autoškola – Bezpečné cesty.cz od renomovaného vývojářského studia Simopt.

Obsah článku

Co aplikace Autoškola – Bezpečné cesty.cz slibuje?

O programu Autoškola – Bezpečné cesty.cz nečtete na našich stránkách poprvé. Představovali jsme ho před bezmála dvěma roky v rámci našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes se mu míníme věnovat o něco podrobněji.

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že „aplikace obsahuje testy podle aktuálního věstníku Ministerstva dopravy (MDČR – etesty) pro řidičský průkaz skupiny B“, což je důležitá informace. V testu byste tedy měli narazit na stejné otázky, jako v tomto programu. Stačí důsledně procvičovat a závěrečný test v autoškole pro vás bude hračkou.

Autoškola – mobilní aplikace

Autoškola - mobilní aplikace

Jako hlavní výhody a funkce autoři deklarují:

  • Zkouškové testy se statistikou úspěšnosti
  • Učení otázek s možností označování otázek, ve kterých chybujete
  • Dopravní značky – přehled, popis, test znalostí
  • 3D křižovatky – všechny požadované dopravní situace
  • Teorie pro získání řidičského průkazu skupiny B

Jak program Autoškola – Bezpečné cesty.cz funguje v praxi?

Aplikace používá ne právě standardní uživatelské rozhraní v podobě dlouhé stránky s „dlaždicemi“, vedoucími do jednotlivých sekcí. Na konci této stránky je zmíněno, že aplikaci přináší internetový portál Bezpečné cesty.cz ve spolupráci s několika vyjmenovanými partnery.

Než se pustíte do závěrečného testu na čas, můžete si projít všechny otázky, které jsou v nabídce Procházení otázek roztříděné do sedmi kategorií: pravidla provozu na pozemních komunikacích, zásady bezpečné jízdy a ovládání vozidla, znalost dopravních značek, schopnost řešení dopravních situací (křižovatky), znalost předpisů o podmínkách provozu vozidel, znalost předpisů souvisejících s provozem a zdravotnická příprava.

Pokud si tedy potřebujete procvičit značky, křižovatky nebo předpisy, můžete si postupně projít všechny otázky, které spadají do dané kategorie. Na otázku odpovíte jednoduše klepnutím na danou možnost, díky změně barevného podkladu se okamžitě dozvíte, zda je vaše odpověď správná. V horní části obrazovky se ukazuje počet správných a chybných odpovědí. Z hlavní obrazovky aplikace si později můžete projít jen ty otázky, na které jste ještě neodpověděli, nebo které jste zodpověděli špatně.

Další sekce Test dopravních značek sice nemá nic společného s oficiálními materiály pro závěrečnou zkoušku, ale pomůže vám procvičit si značky jednoduchým způsobem. Vaším úkolem bude vybrat z nabízených možností správnou značku, odpovídající textovému zadání. Jakmile značky přiřadíte, můžete požádat o další sadu.

Zajímavá je sekce 3D křižovatky, kde můžete v interaktivním prostředí vyzkoušet své znalosti v oblasti řešení dopravních křižovatek. Jde o animované sekvence, v nichž se můžete rozhlížet z virtuálního vozidla a klepáním určujete, v jakém pořadí vozidla projedou. Pokud se zmýlíte, vysvětlí vám aplikace, co děláte špatně.

V sekci Teorie si můžete prostudovat vybrané výukové materiály k zásadám bezpečné jízdy, znalosti ovládání a údržby vozidla a zdravotnické přípravy. Přímo z aplikace si také můžete otevřít úplnou verzi Zákona o silničním provozu.

Zvládnete závěrečný test v autoškole?

Vraťme se nyní k tomu hlavnímu, co si díky aplikaci můžete vyzkoušet. Čeká nás závěrečný test v autoškole. Podmínky jsou stejné, jako u skutečné zkoušky, takže na vás čeká 25 otázek, na které budete mít 30 minut. Pro úspěšné splnění musíte získat alespoň 43 bodů z 50 možných.

Během testu pochopitelně není indikováno, zda jste odpověděli dobře, nebo špatně. Stejně, jako v autoškole, se můžete k odpovědím vracet a upravovat je. Po celou dobu je zobrazován zbývající čas a počet již zodpovězených otázek.

Poté, co odpovíte na všechny otázky, se zobrazí dialog, zda si přejete test vyhodnotit. Můžete odmítnout a své odpovědi ještě zkontrolovat. Vyhodnocení spočívá v zobrazení výsledku (prospěl/neprospěl), počtu bodů a seznamu správných a špatných odpovědí, které si můžete zpětně prohlédnout.

Resumé

Ať už se učíte na závěrečný test v autoškole, nebo si jen chcete vyzkoušet, zda byste ho i po několika letech zvládli, aplikace Autoškola – Bezpečné cesty.cz vám poskytne vše, co budete potřebovat, a ještě spoustu věcí navíc.

Praktická je možnost projít si všechny otázky, které se mohou objevit v testu s tříděním na ty, které jste odpověděli správně a špatně pro pozdější zopakování. Líbilo se nám přiřazování názvů ke značkám, velmi příjemným zpestřením jsou animované 3D křižovatky, které se přibližují reálnému vnímání situace z pohledu řidiče.

S ohledem na všechny výše zmíněné přínosy a fakt, že aplikace je nabízena zcela zdarma, pomineme i poněkud nestandardní (byť přehledné a pochopitelné) uživatelské rozhraní.

Program je v Obchodě Play od listopadu roku 2016 a za tu dobu si ho stáhlo více než padesát tisíc uživatelů. Vysoká průměrná známka 4,6 svědčí o převažující spokojenosti. Instalační balíček velký poměrně značných 84 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

Autoškola - Bezpečné cesty.cz
Autoškola - Bezpečné cesty.cz
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)