Víte si rady s křižovatkami? Otestujte sami sebe

Víte-si-rady-s-křižovatkami-Otestujte-sami-sebe!

Testy v autoškole se skládají z několika sekcí. Některým je věnována jedna otázka, jiné jsou naopak rozhodující pro případný úspěch či neúspěch. Při závěrečné jízdě pak vedle nezbytné pozornosti hraje významnou roli znalost dopravních značek a křižovatek. Bohužel (nejen) na českých silnicích to vypadá, jako by někteří řidiči testové otázky s křižovatkami nikdy neviděli. Jak jste na tom vy? Zvládáte dopravní situace levou zadní?

Obsah článku

Aplikace Driver Test Trainer : crossroads, signs, rules

Aplikaci pro testování znalostí dopravních situací najdete v Obchodě Play pod poněkud odvážným názvem Simulátor provozu na křižovatce. Realita je samozřejmě podstatně prozaičtější. Jedná se o tradiční „řešení křižovatek“ z ptačí perspektivy. Aplikace je dílem ruského programátora (z překrásného města Nižnij Novgorod), nicméně s uživateli komunikuje v angličtině.

Jak si poradíte s křižovatkami?

Po spuštění nejprve klepnete na tlačítko Play, následně budete poučení, že pořadí průjezdu vozidel budete určovat ťuknutím na ně. Pak už se ocitnete rovnýma nohama na křižovatce, kde bude vaším úkolem rozhodnout o správném pořadí.

Narazíte jak na křižovatky, kde přednost upravují dopravní značky, tak i ty řízené světelnou signalizací, která může a nemusí fungovat. Fajnšmekry pak jistě potěší křižovatky řízené policistou, který dokonce mění své příkazy. Pokud vše provedete správně, projede poslední vozidlo křižovatkou samo. V opačném případě následuje nehoda.

Řešení křižovatek je samo o sobě zábavné a současně poučné, leč poměrně často přerušované celoobrazovkovými reklamami. S ohledem na naše pravidla jsme však v této aplikaci našli jednu nesrovnalost: tramvaj, jedoucí z vedlejší silnice a odbočující vlevo proti osobnímu autu na hlavní určitě nemá přednost, stejně jako tramvaj přijíždějící po hlavní zleva vůči autu na hlavní zprava. Naopak správně je ve hře dávána přednost vozidlům s právem přednostní jízdy. Kromě křižovatek se sem tam objeví i dávání přednosti na základě zúžení vozovky.

Resumé

Na zkrácení dlouhé chvíle je aplikace Driver Test Trainer : crossroads, signs, rules praktickým společníkem. Může být z velké části naučná, nicméně přednosti tramvají jsou v ní prezentovány přinejmenším podivně. Celkový dojem kazí také poměrně vlezlé reklamy, kterých se nelze zbavit.

Aplikace je v Obchodě Play od dubna 2016 a za tu dobu si ji stáhlo přes sto tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,3 svědčí o převažující spokojenosti. Instalační balíček velký 30 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 4.0 a novějším. Pokud si chcete vyzkoušet své znalosti v oficiálním testu, doporučujeme vaší pozornosti aplikaci Autoškola testy 2018.

Driver Test Trainer : crossroads, signs, rules.
Driver Test Trainer : crossroads, signs, rules.
Jak jste si poradili s křižovatkami v této aplikaci?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)