Testujeme HyperOS od Xiaomi. Obsáhlá galerie + prostor pro otázky!

HyperOS
  • HyperOS postupně v telefonech Xiaomi nahradí uživatelské rozhraní MIUI
  • Poprvé byl nasazen u řady Xiaomi 14, jejíž globální představení brzy proběhne
  • HyperOS se dostane do desítek mobilních telefonů Xiaomi, Redmi a POCO

Mnoho let bylo uživatelské rozhraní MIUI nedílnou součástí telefonů Xiaomi a za tu dobu si získalo mnoho fanoušků. Ale nejenom těch, podobně jako u jiných výrobců také tady platí, že co jednomu vyhovuje, druhému naopak nesedí…

MIUI se už brzy stane minulostí a nahradí jej HyperOS. V Číně zažil premiéru u modelů Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro (skvěle vypadá titanová verze), do Evropy dorazí během příštího roku. My už telefon Xiaomi s HyperOS intenzivně testujeme, dnes si můžete prohlédnout obsáhlou galerii screenshotů.

HyperOS testujeme v Xiaomi 13, které jako jedno z prvních obdrželo operační systém Android 14. Ten do telefonu dorazil ještě s původní verzí MIUI 14, tato kombinace funguje bez problémů. Ale HyperOS posouvá možnosti telefonů Xiaomi opět o kousek dál a postupně si jej podrobně představíme.

Dnes to ale bude především o screenshotech, současně bychom vám rádi dali prostor pro vaše otázky, které se týkají HyperOS. Pokud vás tedy bude zajímat něco o funkcích HyperOS, pak jste tady správně. Současně musíme dodat, že výrobce na HyperOS intenzivně pracuje a systém se bude dál vyvíjet, v Evropě navíc může vypadat lehce jinak.

První dojmy z HyperOS jsou ryze pozitivní, systém je rychlý a přehledný, líbí se mi více než MIUI. Už během několika dní testování jsem našel několik příjemných novinek, které vám během tohoto týdne představím.

A na závěr drobné upozornění – možná jste si všimli, že na screenshotech nenajdete žádné Google aplikace. Ale nemusíte se bát, tohle je specifikum ROM, které jsou určeny pro Čínu, kde Google nefunguje. V ostatních verzích HyperOS samozřejmě najdete Obchod Play a veškeré Google aplikace, na které jste zvyklí. Tip – pokud chcete sledovat uvolňování různých aktualizací ve světě HyperOS, můžete sledovat tento Telegram kanál.

Těšíte se na HyperOS?

Zdroj: vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)