Testovací Android 10 už instalují první uživatelé Samsung Note10

Android 10 pro Samsung Note10

Po několika oznámeních a náznacích se majitelé telefonů Samsung Note10 a Note10 Plus dočkali. Na jejich smartphony míří betaverze systému Android 10 s rozhraním One UI 2. V tento moment úspěšnou instalaci potvrzují majitelé v Německu. V první vlně by měla současně přijít řada i na USA a Koreu. To je otázka několika hodin. Android 10 pro Samsung Note10 je v této verzi totožný se systémem, který ve stejný den jihokorejský výrobce poslal do vlajkové lodi Galaxy S10.

Samsung Galaxy Note10

Instalační balíček betaverze má zhruba 1,8 GB a současně s novým Androidem s sebou nese i říjnovou bezpečnostní záplatu. Podmínkou pro získání betaverze je tradičně povinnosti přihlásit se do Samsung Members aplikace. Přihlášeným a ověřeným uživatelům se v ní objeví možnost stažení. Před instalací betaverze nezapomeňte provést zálohu vašich dat. Pokud nebudete s testovací verzí spokojeni a rozhodnete se vrátit k Android 9 Pie, dojde k návratu do továrního nastavení.

Jaké novinky se objeví s novým rozhraním One UI 2 společně s Android 10 pro Samsung Note10? Půjde zejména o ty designové. Prvky u oznámení volajícího nebo při změně hlasitosti jsou menší a nezabírají tolik místa. Tmavý režim se dostává i na zamykací obrazovku, může automaticky upravovat jas obrázků, textu a barev. Zároveň má tmavý režim u AMOLED displejů více šetřit baterii telefonu. Upravuje rovněž funkce digitální rovnováhy (Digital Wellbeing) a přidává nový režim soustředění, se kterým se minimalizují oznámení a jiné rušivé elementy.

Zdroj: gsmarena.com

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)