Teslasuit: Oblek, který posouvá virtuální realitu ještě dále

teslasuit-970-80

Virtuální realita zažívá rozmachu a není tak divu, že nejrůznější společnosti se snaží ukrojit si sousto z tohoto koláče pro sebe. Jednou z nich je také Tesla Studios, která přišla s revoluční novinkou. Tou je speciální oblek Teslasuit umožňující využívat naše tělo jako herní ovladač.

Teslasuit

Se zmíněným oblekem můžeme spárovat celou řadu zařízení díky řídící jednotce uschované v pásku T-Belt. Mezi ně patří také telefony a tablety s operačním systémem Android a přenést tak naše tělo přímo do hry. Vedle možnosti ovládání pomocí našeho těla navíc na vlastní kůži ucítíme předměty, povětrnostní podmínky nebo např. vodu v ní. Tuto možnost Teslasuit nabízí díky 52 kanálům pro odezvu ve verzi Prodigy, resp. 16 ve verzi Pioneer.

Teslasuit - verze

Teslasuit se nyní nachází v crowdfundingové kampani na serveru Kickstarter. Jestliže vás novinka zaujala, můžete vývojáře podpořit formou finančního příspěvku. Cenovka za hotový produkt se pak vyšplhá do takřka astronomických výšin. Za vybavenější verzi zaplatíme 3 150 amerických dolarů (cca 78 440 Kč) a 1 800 dolarů (přibližně 44 823 Kč) za verzi Pioneer. Někde ale podobné technologie začít musí, že?

Teslasuit představen na videu

https://youtu.be/jAFT1RQ6ryk

Zdroj: kickstarter.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)