TOPlist

FLIR představil třetí generaci termokamery pro smartphony

Termokamery FLIR

Termokamery značky FLIR patří k tomu nejlepšímu na trhu, už dlouho se ale nejedná jen o výrobky pro profesionály za desítky tisíc korun. V nedávné době se firma spojila s telefony CAT, ještě předtím ale FLIR tvořil přídavné kamery do telefonů. Co přináší nového třetí generace?

Termokamery FLIR dostaly několik vylepšení

Jako první zde máme FLIR One, která se nově připojuje k telefonu pomocí USB-C, což může být pro některé uživatele mínusem, vzhledem k tomu, že mnoho telefonů má microUSB konektor. Kromě změny v konektoru, má termokamera nový obrazový čip, lepší rozlišení a také je levnější. Cena startuje na 199 dolarech. Druhou termokamerou je FLIR One Pro, která je odolnější a výkonnější verzí. Ta bude stát 399 dolarů.

Dále společnost FLIR oznámila termokamery Duo a Duo-R, které na první pohled připomínají akční kamery. Jejich využití je trochu jiné, dají se totiž připevnit k dronům. Výkon těchto kamer už bude vyšší, dokáží také například natáčet video ve FullHD. Odpovídá tomu nicméně i cena, která u prvního modelu je 999 dolarů, u druhého dokonce 1299 dolarů. Příplatek je hlavně za podporu radiometrického měření.

Chtěli byste více telefonů se zabudovanými termokamerami?

Zdroj: androidauthority.com, flir.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)