TOPlist

Komunikační služba Telegram koketuje s možnostmi zpoplatnění

telegram zpoplatnění

Komunikační platforma Telegram pro mnohé představuje přímého konkurenta a náhradu za WhatsApp nebo Messenger. Svou popularitu, o které svědčí mimo jiné dosažení hranice 500 mil. aktivních uživatelů, si vydobyl zejména apelem na dodržování soukromí uživatelů, například šifrovanou komunikací. Telegram byl až doposud dostupný zcela zdarma, od nového roku se však dočkáme určité formy zpoplatnění.

Telegram
Telegram

Zpoplatnění by uživatele nemělo omezovat v používání žádné z funkcí, které Telegram aktuálně nabízí. Podobně jako například u Viberu se zde dočkáme možnosti zakoupení prémiových funkcí nebo placených samolepek. Poslední formou zpoplatnění budou reklamy, které by se dle slov zakladatele Telegramu měly zobrazovat pouze ve skupinových kanálech.

Z jeho vyjádření vyplývá, že se tvůrci Telegramu snaží celou problematiku uchopit tak, aby zachovali co možná největší pohodlí uživatelů. Stejně tak ovšem zmíněný zakladatel, Pavel Durov, uvedl, že je alespoň částečné zpoplatnění platformy Telegram nezbytné k tomu, aby mohla dále fungovat a udržet krok s konkurencí.

Jaký je váš názor na zpoplatnění Telegramu?

Zdroj: TechCrunch

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)