Telegram 7.8 konečně přináší (nejen) skupinové videohovory

Telegram 7.8 animované tapety skupinové videohovory

Aplikace Telegram je nyní skrze oficiální kanály dostupná ve verzi 7.8, která s sebou přináší hned několik nových zajímavých funkcí. Pár hodin stará aktualizace například konečně zpřístupňuje skupinové videohovory a dorazily také efektní animované tapety pro konverzace nebo nové animace ve zprávách, například pro odeslaná emoji.

Skupinové videohovory se dají skrze Telegram zapnout jednoduše ikonou kamery v hromadné konverzaci. Zatímco pro hlasové povídání limity nejsou, do společného hovoru s obrazem se může připojit jen prvních 30 účastníků. Videohovory dovolují i sdílení obrazovky a vývojáři mysleli i na podporu pro tablety a počítače. Součástí nástroje je i funkce pro potlačení šumu.

Animované tapety jsou algoritmem řízená pozadí, která lehce mění svůj “nádech” při každém odeslání či přijetí zprávy. Pokud by si uživatel nevybral z několika přednastavených, je dokonce k dispozici i editor. Tapety se dají také skrze Telegram sdílet. Ve zprávách se nyní animují i odeslaná emoji. Ta “poskakují” jak při odesílání z klávesnice, tak i v těle konverzace.

Která novinka v Telegram 7.8 vám přijde nejzajímavější?

Zdroj: Telegram 1, 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)