6 nových funkcí v aplikaci Telegram. Kterou oceníte nejvíc?

Telegram aplikace novinky vlastní tapety sdílení složek

Vývojáři komunikační aplikace Telegram dál dodržují celkem pravidelný měsíční interval zavádění nových funkcí a ke konci dubna představili další novinky. Na seznamu je celkem šest věcí, které mohou potěšit fanoušky praktičnosti i personalizace. Pojďme si je postupně představit…

Telegram
Telegram

Novinky v aplikaci Telegram

Sílení složek chatu: Složky chatu lze nyní sdílet pomocí odkazu – můžete tak pozvat své přátele nebo kolegy do desítek pracovních skupin, sbírek zpravodajských kanálů a dalších. Jediným klepnutím přidají složku a okamžitě se připojí ke všem jejím chatům. Každá složka chatu podporuje více odkazů pro pozvání, které umožňují přístup k různým chatům. Při vytváření odkazu vyberte chaty, které chcete zahrnout – a dejte mu jedinečný název, který bude odpovídat, například Stážisté nebo Manažeři.

Vlastní tapety: Vaše oblíbené fotografie a barevné kombinace se mohou stát vlastními tapetami v konkrétních chatech, které dodají konverzacím osobitost a zvýrazní je. Po nastavení tapety se v chatu odešle speciální zpráva, která umožní vašemu partnerovi v chatu přidat stejnou tapetu na svou stranu – nebo si může vytvořit vlastní.

Lepší boti: Boti v Telegramu jsou schopni hostovat bezproblémové webové aplikace, které přinášejí služby a nástroje milionům uživatelů – tyto webové aplikace lze nyní spustit v jakémkoli chatu. Webové aplikace botů, které tuto funkci podporují, lze spustit pomocí přímého odkazu nebo uvedením uživatelského jména bota v libovolném chatu na Telegramu. Zkuste například do libovolného chatu napsat @durgerkingbot. Boti nyní mohou používat i sběratelská uživatelská jména, včetně odkazů bez přípony -bot.

Rychlé rolování v přílohách: Nabídka příloh se nyní posouvá velmi rychle, stejně jako u sdílených médií. Stáhněte lištu s datem dolů a cestujte v čase.

Čas přečtení v tematických skupinách: Ve skupinách do 100 členů s povolenými tématy (topics) se nyní na potvrzeních o přečtení zobrazuje čas, kdy byly vaše zprávy přečteny ostatními členy skupiny.

Vylepšené rozhraní: Odeslat zprávu ve chvíli, kde je kontakt online (send when online), vyžaduje méně klepnutí. V chatu podržte tlačítko Odeslat. Skupiny můžete vytvářet bez okamžitého přidání členů. Třeba pro případ, kdy chcete nejprve nastavit oprávnění a připnout několik zpráv. Na nejnovějších iPhonech mají profilové obrázky novou animaci – při posouvání na profilech a informačních stránkách se plynule posouvají do dynamického ostrůvku.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Tak které novinky se vám hodí nejvíc?

Zdroj: Telegram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)