Telegram má tento rok v plánu přidat bezpečné skupinové videohovory

Telegram skupinové videohovory

Komunikační aplikace Telegram má v plánu přidat funkci pro skupinové videohovory, jak napsala společnost ve svém prohlášení. Podle tohoto prohlášení má společnost v plánu zkombinovat bezpečnost a použitelnost. Hlavně na bezpečnost je po skandálech konkurenčního Zoomu v minulých měsících kladen velký důraz.

Telegram
Telegram

Telegram zároveň oslavuje své úspěchy. Podařilo se mu tento rok dosáhnou 400 milionů aktivních uživatelů, což je o 100 milionů více než v předchozím roce a dvakrát tolik než v roce 2018. Pro srovnání konkurenční WhatsApp má 2 miliardy aktivních uživatelů, takže Telegram má co dohánět. Vzhledem k tomu, že hlásí 1,5 milionu nových uživatelů denně a je nejstahovanější aplikací svého druhu ve 20 zemích, k tomu má slušně nakročeno.

Kromě nárůstu počtu uživatelů se Telegram navíc chlubí tím, že nově nabízí soubor 20 tisíc kvalitních bezplatných nálepek vytvořených za posledních 5 let. Další novinkou je nové animované menu pro Android. V nové verzi přichází také kvízy, které teď nabízí výukové funkce a možnost učit se z chyb. Zajímavým počinem je, že firma věnovala 400 tisíc euro pro tvůrce výukových kurzů. Tyto tvůrce se snaží rekrutovat hlavně z řad studentů, kteří jsou v poslední době téměř všichni doma.

Používáte aplikaci Telegram?

Zdroj: TheVerge.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (4)