Které telefony Huawei dostanou Android 7.0 Nougat?

ktere-telefony-huawei-dostanou-nougat_ico

Huawei Mate 9 je prvním telefonem čínského výrobce, který jde z výroby rovnou s Androidem 7.0 Nougat. Společnost nyní v oficiální tiskové zprávě oznámila, které telefony Huawei budou aktualizovány na nejnovější verzi systému. Dočkat by se přitom měly v průběhu prvního čtvrtletí roku 2017.

Huawei Mate 9 je prvním telefonem čínského výrobce, který jde z výroby rovnou s Androidem 7.0 Nougat Huawei Mate 9 je prvním telefonem čínského výrobce, který jde z výroby rovnou s Androidem 7.0 Nougat

Android 7.0 dostanou tyto telefony Huawei

Aktualizace na Android 7.0 by měly vycházet v tomto pořadí:

  • Huawei Mate 8
  • Huawei P9
  • Huawei P9 Plus
  • Huawei P9 lite
  • Huawei Nova
  • Huawei Nova Plus

Není známo, zda se jedná o úplný seznam zařízení, nebo jestli Huawei bude časem přidávat další modely. Byli bychom překvapeni, kdyby společnost nevydala Android 7.0 alespoň pro loňskou vlajkovou loď P8. Na druhé straně třeba takový Huawei Mate S nemusí mít takové štěstí.

Které telefony Huawei dostanou Android 7.0 Nougat? Které telefony Huawei dostanou Android 7.0 Nougat?

V případě této značky je aktualizace spojena také s novou verzí grafické nadstavby EMUI. Ta by ve verzi 5.0 měla přinést snadnější používání, zlepšenou efektivitu a vyšší bezpečnost. 90 % funkcí by údajně mělo být dostupných na dvě, maximálně tři klepnutí. Většina předinstalovaných aplikací se dočká kompletní vizuální změny s bílými prvky, světle šedými akcenty a modrými odlesky. Zásadními změnami prošla také oznamovací oblast. Celkové vyznění grafické stránky se nese v odklonu od vzhledu ve stylu iOS, směrem k tradičnímu pojetí současné verze Androidu. Výrobce počítá s tím, že nejprve bude uvolňovat testovací beta verzi (ta je již k dispozici pro modely Mate 8 a P9), po které bude následovat stabilní sestavení.

Nezodpovězenou otázkou je, na jakou verzi Androidu 7 vlastně bude čínský výrobce aktualizovat. Jako pravděpodobnější se jeví varianta, že půjde o verzi 7.0, kterou by později měla o další desetinku posunout následující aktualizace. Je ale možné, že telefony Huawei dostanou rovnou Android 7.1 se všemi jeho novinkami.

Máte telefon Huawei a čekáte na aktualizaci? Je vaše zařízení na seznamu? Podělte se o své myšlenky v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, android.hdblog.it, androidauthority.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)