Brzy už vám RAM v telefonu nebude chybět. Samsung vyrábí paměti o velké kapacitě

samsung 12gb RAM masova vyroba

Zatímco stále existují prémiové telefony s 4GB RAM (Google Pixel), tak většina výrobců telefonů už se přesunula k úplně jiným hodnotám. Dnes je ještě 12GB RAM pouze u několika telefonů, brzy se to ale změní. Samsung totiž oznámil zahájení masové výroby. To znamená, že mnohem více výrobců telefonů bude mít přístup k větší paměti.

Telefony s 12GB RAM budou zanedlouho běžné

Přímo Samsung již u svých telefonů nabízí možnost 12GB RAM paměti. A to u nejvyšší řady Galaxy S10+ s keramickou zadní stranou. V základu mají telefony této řady 8GB RAM, což už je samo o sobě dostatek na jakoukoliv práci i hry. V příštím roce už ale může být minimum právě 12 GB.

Samsung 12GB LPDDR4X

Zatímco v Galaxy S10+ jsme mohli vidět LPDDR4 paměť, nyní Samsung začal vyrábět novou generaci LPDDR4X. A jaké jsou rozdíly? Vše je o velikosti. Novinka se vyrábí 10nm technologií, zatímco starší paměti používají 20nm výrobní proces. Takže sice rychlost se nezměnila, oba druhý pamětí se pohybují kolem 4 266 MB/s, tak novinka zabírá mnohem méně místa a díky tomu můžou výrobci do telefonu vložit větší komponenty.

RAM paměti od Samsungu jsou v telefonech zdaleka nejrozšířenější, velké množství výrobců telefonů si jako dodavatele vybralo právě korejskou společnost, proto se dá očekávat, že i zanedlouho u prémiových telefonů využijí i tyto nové paměti a 12GB RAM se začne u nejdražších telefonů stávat standardem.

Kolik paměti RAM máte v telefonu? Přijde vám  12 GB RAM už zbytečně hodně?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)