TOPlist

„Dej mi své telefonní číslo prosím“. Messenger sužuje vychytralý podvod

Messenger dej mi sve telefonni cislo podvod

Na uživatele komunikační služby Facebook Messenger poslední dobou s větší intenzitou míří jeden z poměrně zdařilých pokusů o podvod. Zákeřní útočníci se snaží skrze zprávy typu „ahoj Dej mi své Telefoni císlo prosím“ (chyby jsme ve znění záměrně nechali) vylákat z důvěřivých lidí nejprve telefonní číslo a následně také zadání údajného kódu pro nějakou soutěž. Ve skutečnosti jde o způsob, jak se nabourat například do internetového bankovnictví.

Tento typ vychytralého dolování citlivých údajů není v ČR novinkou, ale v uplynulých týdnech je o něm v českém internetovém prostředí je stále více zmínek. Útočníci tedy pravděpodobně přidali na intenzitě. Sdělení telefonního čísla pochopitelně není nikterak závažné, ale přeposlání kódu už se rovná úplnému šílenství. Velmi nepříjemné následky mohou nastat do pár minut.

Messenger telefonní číslo podvod ukázka

I přesto, že celá komunikace obsahuje několik varovných prvků (hodně zkomolená čeština, nesmyslné vykání při psaní mezi přáteli a obecně nesmyslná žádost o přeposlání nějakého kódu), se jistě najde nemalé množství lidí, kteří kompletně naletí, nebo by ještě mohli. Ne každému hned „docvakne“, co se tady děje. Zvažte tedy sdílení tohoto článku. Pár týdnů zpět se pro změnu v Messengeru velmi často objevovaly pokusy o podvod začínající zprávou „Na tom videu jsi ty?“.

S jakými dalšími typy podobných podvodů jste se setkali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)