První telefon s trojitým selfie foťákem. S výrobcem spolupracuje Xiaomi

Unikly fotky telefonu s trojitým selfie foťákem náhled

Tři fotoaparáty na zadní straně, nejsou dnes již nic zvláštního. Ale co dělat, pokud milujete selfies? Spokojit se jen se dvěma fotoaparáty? Uniklé fotografie ukazují telefon Meitu se třemi fotoaparáty na přední straně. S jeho výrobcem nyní začalo spolupracovat Xiaomi. Dočkáme se třech selfie fotoaparátů na přední straně i od Xiaomi?

Určeno pro milovníky selfies

Na stránkách čínského regulační úřadu TENAA se objevil telefon Meitu V6 – nejedná se o překlep, nejde o Meizu – jenž nese pět fotoaparátů. O takových telefonech jsme již psali – např. LG V40 má také pět fotoaparátů. Dnešní telefon Meitu je však trochu jiný. Na zadní straně nese pouze dva fotoaparáty, zatímco na přední straně nese tři. Celá značka se snaží zacílit na fandy selfies. Nedávno s ní uzavřelo partnerství Xiaomi, ale o tom až později.

Konfigurace předního fotoaparátu činí 12 + 20 + 8 Mpix. Podrobnosti známy nejsou, ale pokud bychom měli hádat, druhý z fotoaparátů bude širokoúhlý a třetí bude snímat hloubku. Ale jedná se jen o náš tip. Na zádech přístroje najdeme duální fotoaparát 12 + 8 Mpix. Srdcem telefonu by měl být nespecifikovaný osmijádrový procesor s 8 GB RAM. Displej má úhlopříčku 6,21 palců s rozlišením 2248 x 1080 px a využívat OLED technologie. Na trh by se měly dostat minimálně dvě varianty s odlišnou kapacitou úložiště – 128 GB a 256 GB.

Společnost svůj první telefon vydala už v roce 2013 a za tu dobu vyšlo několik telefonů. Kdysi jsme o jednom z nich (Meitu V4) dokonce psali i u nás. Letos však zatím vydala jen jeden – Meitu V6. To Xiaomi roste opravdu hodně. Nedávno vstoupilo oficiálně na britský trh a letos překonalo hranici 100 miliónů prodaných telefonů. Populární Xiaomi zřejmě vidí, v úzce zaměřeném Meitu, dobrou přidanou hodnotu. Nově se o hardware, design, výrobu i prodej Meitu telefonů postará Xiaomi, software fotoaparátů bude mít na starost společnost Meitu. V podstatě tak půjde o Xiaomi telefon, který bude mít jiné logo a speciální software fotoaparátu.

Jak často fotíte selfies? Jak moc je pro vás důležitá kvalita předního fotoaparátu?

Zdroj: androidauthority.com , techcrunch.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)