Menu

Telefon Motorola Moto E – levný rychlík z Ameriky (recenze)

Pokud vám dá někdo 4 tisíce a požádá vás, abyste za ně koupili mobilní telefon – jaký to bude? Věděli jste, že poměrně dobrou koupí je i Motorola Moto E, která nabídne dobrý displej, solidní zpracování, skvělý systém a slušnou výdrž na jedno nabití? Jak obstála v našem testu?

Obsah recenze

Obsah balení

Přístroj Motorola Moto E jsme nalezli v malé krabičce, která svými rozměry jen mírně překračovala velikost telefonu. Nalezli jsme zde také pouze telefon, USB kabel a pár papírových materiálů. Nabíječka v balení chyběla.

Balení je velmi malé, ale víc ani není třeba

Balení je velmi malé, ale víc ani není třeba

Vzhled a dílenské zpracování

Buclatý fešák

Kabátek, do kterého je Motorola Moto E oblečena, nám přišel povedený. Elegantní černou přední stranu doplňují jen dva stříbrné proužky v oblasti obou reproduktorů a notifikační dioda v pravém horním rohu. Přední strana tak působí trochu tajemně a dokonce i náznak výrobce jsme zde hledali marně. Rámečky kolem displeje jsou průměrné na svou cenovou relaci, dokonale štíhlé rámečky jako u LG G3 jsme ani nečekali. Ovládací tlačítka se přesunula na displej – přístroj Motorola Moto E se ovládá skrze softwarová tlačítka ve spodní části displeje.

Motorola Moto E vypadá elegantně

Motorola Moto E vypadá elegantně

Ovládací tlačítka na těle přístroje nenajdeme - sídlí na displeji

Ovládací tlačítka na těle přístroje nenajdeme – sídlí na displeji

Decentní notifikační dioda

Decentní notifikační dioda

Zadní strana se rovněž nese ve znamení jednoduchosti a nalezneme zde pouze objektiv 5MPx fotoaparátu a logo Motorola. Plastový kryt působí na omak velmi příjemně, skoro jako by byl z části gumový. Sundat jej je ovšem trochu složitější, než by se mohlo zdát. Pod krytem se nachází baterie, která je ovšem nepřístupná a tedy i nevyměnitelná. K dispozici jsou pouze dva sloty na boku – MicroSD karta a MicroSIM.

Záda přístroje jsou velmi skromná, plast je na dotyk velmi příjemný

Záda přístroje jsou velmi skromná, plast je na dotyk příjemný

Objektiv 5MPx je znatelně zapuštěn

Objektiv 5MPx je znatelně zapuštěn

Sundat zadní kryt není vůbec snadné, nehty bolí

Sundat zadní kryt není vůbec snadné, nehty bolí

Sloty pro kartu MicroSD a MicroSIM

Sloty pro kartu MicroSD a MicroSIM

Ovládací tlačítka plní svou funkci na pravé straně – napájení i ovládání hlasitosti. MicroUSB konektor se nachází ve spodní části telefonu, zdířka pro sluchátka a mikrofon poté na horní.

Sluchátka se připojují do horní části přístroje

Sluchátka se připojují do horní části přístroje

MicroUSB konektor v dolní části přístroje

MicroUSB konektor v dolní části přístroje

Ovládací tlačítka sídlí na pravé straně přístroje

Ovládací tlačítka sídlí na pravé straně přístroje

Levý bok je úplně holý

Levý bok je úplně holý

Celkový design telefonu hodnotíme kladně, i když by mohla být Motorola Moto E o něco tenčí, nejedná se o žádnou tragédii. Telefon je malinký, velmi dobře se drží v ruce a neklouže. Velikost je akorát pro něžnou část naší populace, ale samozřejmě se nebojí ani mužných rukou.

Příkladné zpracování s pár gramy navíc

Kvalita plastů nás usvědčila v tom, že Motorola telefony stále umí. Konstrukce telefonu je bytelná, nic se neprohýbá ani nevrže. Použitý zadní plast má navíc příjemný povrch, který dává dobrý dojem. Jedinou výtku snad máme pouze k váze přístroje – hodnota 142 gramů je na přístroj s 4,3″ displejem trochu  hodně.

První pohled

Fotogalerie

Hardware a displej

Hardware – slušné železo za 4 tisíce

Pokud se podíváme do libovolného obchodu na telefony kolem 4 tisíc korun, zjistíme, že se Motorola Moto E za svůj hardware nemusí vůbec stydět. Na druhou stranu konkurenci ani nijak nepředčí. Za 4 tisíce zkrátka dostaneme poměrně výkonný dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 s frekvencí 1,2 GHz, 1GB RAM paměť, 4GB vnitřní úložiště s možností MicroSD karty, 4,3″ IPS displej s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů) a 5MPx fotoaparát.

Již tradičně největším nedostatkem je malá 4GB vnitřní paměť, ze které je uživateli přístupno něco málo přes 2 GB na aplikace a data. Tento nešvar sice supluje slot pro paměťové karty, s přesunem a instalací větších aplikací jsou ovšem velké problémy. Některé hry do telefonu prostě nenainstalujete, i když by se na paměťovou kartu snadno vešly.

S konektivitou Motorola Moto E nezklame – nabídne standardní bezdrátovou technologii Wi-Fi 802.11 b/g/n a dokonce i Bluetooth ve verzi 4.0 s podporou LE (Low Energy). Podpora rychlých sítí (HSDPA a HSUPA) je samozřejmostí, stejně jako absence LTE konektivity, která nemá v této cenové kategorii místo. Chybí také NFC, což nás rovněž tolik nemrzí.

Fotoaparát má na dnešní poměry “pouze” 5MPx snímač, ale tímto papírovým číslem jsme se nenechali zastrašit. Důležitější bude, jak se Motorola Moto E předvede v reálných testech. Opět ale nečekáme zázraky – fotomobil s cenovkou 4 tisíce by byl zázrak.

Specifikace v bodech – Motorola Moto E

 • displej: 4,3″, IPS, rozlišení 960 x 540 pixelů, jemnost 256 PPI
 • procesor: dvoujádrový Qualcomm Snapdragon 200 MSM8610, Cortex-A7, frekvence 1,2 GHz
 • GPU: Adreno 305
 • paměť: 1GB RAM, 4GB vnitřní + Micro SD
 • fotoaparát: 5MPx zadní
 • GPS: ano, A-GPS, GLONASS
 • Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Konektivita: HSUPA, HSDPA
 • Bluetooth: 4.0 LE
 • NFC: ne
 • baterie: 1980 mAh
 • rozměry: 124,8 x 64,8 x 12,3 mm
 • hmotnost: 142 g
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Displej – solidní podívaná

Displej nás příjemně překvapil – barvy jsou živé, kontrastní a rovněž pozorovací úhly jsou při normálním používání výborné. Možná jen bílá barva je trochu nažloutlá, ale toho si uživatel při běžné používání nejspíše ani nevšimne. Jemnost displeje činí díky qHD rozlišení 256 PPI, což je pro naše oči povětšinou dostatečná hodnota. Rovněž čitelnost na slunci je dobrá. Jedinou výtku snad máme pouze k automatické regulaci jasu, která nás trochu šetřila na jasu, a občas bychom si raději jas upravili ručně. Nebyla to ovšem tragédie.

Viditelnost na slunci je dobrá, i když samozřejmě ne ideální

Viditelnost na slunci je dobrá, i když samozřejmě ne ideální

Test výkonu (benchmarky)

Změření surového výkonu bylo spíše naší zvědavostí – u tak levného přístroje se na výkon totiž příliš nedíváme.

I když se Motorola Moto E umístila v naší tabulce poslední, výkon rozhodně špatný není

I když se Motorola Moto E umístila v naší tabulce poslední, výkon rozhodně špatný není

Ani skóre z Antutu není vůbec k zahození

Ani skóre z Antutu není vůbec k zahození

Herní výkon

Cenová kategorie kolem 4 tisíc korun sice většinou nenabídne ryze herní mobilní zařízení, ale dvoujádrový procesor a 1GB RAM paměť v telefonu Motorola Moto E nejsou zase tak slabé, abychom si nemohli spustit některý z náročnějších titulů. Vyzkoušeli jsme tedy pár titulů, které zpravidla mobilní telefony pěkně provětrají.

Real Racing 3

Povedený závodní titul sice v podání přístroje Motorola Moto E nenabídl nejlepší grafické podání (například zpětná zrcátka jsou deaktivována), nicméně hraní bylo plynulé a hráči tedy nemusí mít strach, že by si Real Racing 3 nezahráli.

Telefon-Motorola-Moto-E-Real-Racing-3

 

Další náročnější tituly se nám bohužel do přístroje nepodařilo nainstalovat kvůli malé vnitřní paměti. Nepomohla ani paměťová karta, Android je zkrátka navržen na velkou interní paměť, která u modelu Motorola Moto E činí pouze 4 GB, ze kterých je dostupných něco přes 2 GB. Celkově tedy nemůžeme tento přístroje na hry ani zdaleka doporučit, řeč je ovšem o náročných 3D titulech. S jednoduchými 2D hrami si Motorola Moto E poradí snadno. Jediné, za co bychom telefon Motorola Moto E pochválili, jsou tlačítka, která se ukázkově ve hrách vždy skryla a jejich zobrazení se provedlo tahem prstu shora dolů.

Konektivita

Wi-Fi, Bluetooth a datové sítě

Hned zpočátku nás překvapil nepříjemný problém – Motorola Moto E neviděla naši Wi-Fi síť, naštěstí stačilo změnit kanál a vše běželo skvěle. Těžko říci, co se přihodilo. Další běh Wi-Fi neprovázely žádné problémy.

Ani s technologií Bluetooth nebyl žádný problém – pravidelně jsme ji testovali například při spojení s chytrými hodinkami, kde bylo spojení stále stabilní. Přenos souborů na jiný telefon rovněž proběhl hladce.

Datové sítě nečiní telefonu Motorola Moto E žádný problém – telefon hbitě reagoval na přepínání mezi rychlejším “Háčkem” a pomalejší sítí EDGE podle toho, kde jsme se zrovna nacházeli.

GPS

GPS jsme vyzkoušeli přímo v praxi – do telefonu jsme nainstalovali navigaci Sygic a vyrazili na cesty. Fix polohy trval asi 20 sekund, poté již navigace fungovala znamenitě, rychle reagovala na změny trasy a signál ani jednou nevypadl. Použití jako autonavigace tedy telefonu Motorola Moto E sluší, i když by se samozřejmě hodil větší displej.

Druhý test byl již náročnější – vyzkoušeli jsme GPS při geocachingu, kde se musí ověřit rovněž přesnost digitálního kompasu. Zde byl test velmi snadný – po zapnutí GPS Statusu jsme totiž zjistili, že Motorola Moto E žádný digitální kompas nemá, takže bylo po lovení “kešek”. Škoda.

Baterie a výdrž

Baterie s kapacitou necelých 2000 mAh slibovala dobrou výdrž, neboť displej není veliký, rozlišení zdaleka nesahá k výšinám a ani procesor by neměl být extra “žravý”. Naše předpoklady se naplnily, výdrž je určitě nadprůměrná, i když stále to není žádný zázrak.

Při intenzivním používání, kdy běžel celý den mobilní internet a s telefonem jsme pracovali velmi často, se Motorola Moto E dostala přibližně na 13 hodin, což tedy představuje jeden pracovní den a tato hodnota je při daném zatížení rozhodně nadprůměrná.

13 hodin při intenzivním používání je nadprůměrná hodnota.

13 hodin při intenzivním používání je nadprůměrná hodnota.

Pokud budeme telefon trochu šetřit, mobilní 3G internet nahradíme Wi-Fi, pak se hravě dostáváme na 24 hodin výdrže.

Motorola-Moto-E-vydrz-bezne-pouzivani

Pokud jsme 3G připojení nahradili Wi-Fi sítí, dostáváme se na výdrž skoro 24 hodin

Dá se předpokládat, že majiteli telefonu Motorola Moto E se většinou stejně stanou méně nároční uživatelé (kvůli ceně telefonu a výbavě), kteří telefon nebudou zdaleka tolik trápit jako my, takže se výdrž hravě dostane přes jeden den a možná i dva.

Vyzkoušeli jsme také test, jak dlouho dokáže Motorola Moto E prohlížet naše webové stránky. Nastavili jsme refresh stránky po 15 sekundách, nastavili poloviční jas, připojili se na Wi-Fi síť a měřili čas. Baterie se vybila za 4 hodiny a 15 minut.

Prohlížení internetu vydrží Motorola Moto E něco málo přes 4 hodiny. To je spíše průměr

Prohlížení internetu vydrží Motorola Moto E něco málo přes 4 hodiny. To je spíše průměr

Telefon se nabije za necelé dvě hodiny, což je uspokojivá hodnota.

Telefon se do plného stavu nabije za necelé dvě hodiny

Telefon se do plného stavu nabije za necelé dvě hodiny

Uživatelské prostředí

Android 4.4.2 s minimem úprav

Trumf telefonu Motorola Moto E přichází v podobě systému – téměř čistý Android 4.4.2. Systém je velmi jednoduchý, není navíc zatížen žádnou zběsilou grafickou nadstavbou, jako je tomu u čím dál většího počtu telefonů. Verze 4.4.2 byla také velmi vítaná – v tomto cenovém segmentu se obvykle setkáváme se starší verzí systému Android. Menší zklamání přichází v podobě jazyka – celý systém je v angličtině, čeština bohužel chybí. To je dáno nejspíše tím, že Motorola Moto E se na český trh oficiálně zatím nedostala.

Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (2) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (3) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (7)

Rychlý jako blesk

Optimalizace vyšla Motorole na jedničku – systém je bleskově rychlý a plynulý. Na tak rychlý běh systému jsme zvyklí spíše u TOP telefonů a Motorola Moto E nás v tomto případě velmi mile překvapila. S pády aplikací jsme se setkali velmi zřídka, s nestabilitou samotného systému jsme se také nesetkali a celkově tedy musíme Android v přístroji Motorola Moto E pochválit.

Prostředí Androidu 4.4.2

Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (5) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (4) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (6)

Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (10) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (9) Telefon-Motorola-Moto-E-prostredi-systemu (8)

Softwarová výbava

V případě přístroje Motorola Moto E žádnou softwarovou “nálož” nečekejte, obsahuje totiž čistý Android a našlo se jen několik aplikací, které společnost Motorola přidala.

Assist

Poměrně zajímavá aplikace, která dokáže automaticky ztlumit zvuky telefonu, pokud jste právě na schůzce (podle kalendáře) nebo při vašem spánku (lze definovat hodiny).

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-assist (1) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-assist (2) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-assist (3)

Motorola Migrate

Přecházíte z jiného přístroje a chcete pomoci s přenosem kontaktů a jiných dat? Motorola vám svou aplikací pomůže. Pokud například přecházíte z telefonu s Androidem, bude stačit tuto aplikaci stáhnout i na druhém telefonu, vybrat data, naskenovat QR kód a Motorola Moto E se o vše ostatní postará.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-Motorola-Migrate (1) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-Motorola-Migrate (2) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-Motorola-Migrate (3)

QuickOffice

Aniž bychom pátrali na Google Play, Motorola obdařila náš telefon aplikací QuickOffice, která se postará o prohlížení a tvorbu office dokumentů (Word, Excel a prezentace).

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-quickoffice (1) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-quickoffice (2)Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-quickoffice

Motorola Device ID

Krátce po prvním spuštění telefonu jste dotázáni, zda chcete spojit svůj Google účet se službou pro vyhledání ztraceného telefonu. Tuto funkci jsme aktivovali a snažili se na webu najít, jaké funkce nabízí. Po dlouhém hledání na webu Motoroly jsme tuto funkci nakonec nalezli, ale web nás přesměroval na stránky Google Device Manager, tedy na funkci, která je v každém jiném Androidu. Nic moc nového tedy.

Kontakty, telefonování a klávesnice

Zde je vše velmi jednoduché – Motorola obsahuje čistý Android, čemuž odpovídá i prostředí kontaktů. Velmi mile nás překvapil Dialer, který podporuje funkci T9, a přestože je systém v anglickém jazyce, hravě si poradí i s diakritikou.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-dialer

Kontakty se pak nesou v duchu čistého Androidu.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-kontakty (1) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-kontakty (2) Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-kontakty (3)

Klávesnice nás trochu zklamala. Vychází totiž z čistého Androidu a jednotlivé klávesy jsou na 4,3″ displeji příliš malé – psaní nebylo moc pohodlné. Krátce po testování telefonu jsme tedy nainstalovali SwiftKey, která tento neduh vyřešila, a další psaní již bylo o mnoho rychlejší.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-klavesnice (1)

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-klavesnice (2)

Multimédia

Přehrávání videa

S klasickými “DVD ripy” nemá Motorola Moto E žádné problémy, podařilo se nám přehrát i video v 720p a ani Full HD s datovým tokem kolem 2,5 Mbps nečinilo přístroji problémy. Předinstalovaný přehrávač si s videi poradil, titulky však neumí. Sáhli jsme tedy po osvědčeném MX Playeru z Google Play.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-MX-Player

Přehrávání hudby

O přenos znělých tónů do našich uší se stará předinstalovaná aplikace Google Music, která splní naše základní přání. A jak Motorola Moto E hraje? No, spíše podprůměrně. Některé písničky zněly opravdu špatně, a to je testujeme na spoustě jiných telefonů. Zvukový výstup je tedy horší a náročným posluchačům hudby tento telefon na přehrávání rozhodně nemůžeme doporučit.

Telefon-Motorola-Moto-E-Google-Music (1) Telefon-Motorola-Moto-E-Google-Music (2) Telefon-Motorola-Moto-E-Google-Music (3)

Reproduktor je na tom naopak poměrně dobře – hraje hlasitě a relativně čistě.

Fotoaparát a natáčení videa

Fotoaparát tvoří nejspíše největší slabinu testovaného přístroje Motorola Moto E. Nabídne papírově pouze 5 MPx a chybí i třeba automatické zaostřování. Kvalita pořízených snímků je proto opravdu špatná a foťák lze využívat nejspíše pouze nouzově. Žádné hezké fotografie nečekejte.

Telefon-Motorola-Moto-E-aplikace-fotoaparat

Motorola-Moto-E-predni-strana (1)

Fotografie

Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (1) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (2) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (3) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (4) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (5) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (6) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (7) Telefon-Motorola-Moto-E-fotografie (8)

Video

Kdy, kde a za kolik?

S oficiální distribucí telefonu Motrola Moto E nepočítejme – do naší republiky se zatím Motorola nedostala. Přesto není vůbec problém tento povedený telefon na českém trhu zakoupit. Podle serveru Heureka.cz jej nabízí minimálně 3 obchody, mezi kterými nechybí ani jeden z největších internetových obchodů czc.cz. Cena se pohybuje v rozmezí 3 590 – 4 500 Kč.

Graf ceny produktu Motorola Moto E poskytuje server Heureka.cz

Resumé

Jaký máme pocit z telefonu Motorola Moto E po testu? Vesměs pozitivní. Za 4 tisíce korun totiž dostanete sympatický přístroj, který výborně padne do ruky, má solidní zpracování, kvalitní displej a hlavně pak velmi svižný čistý Android. Právě systém nás přesvědčil, že pokud si dá výrobce práci s optimalizací, není potřeba ke svižnému chodu Androidu nutně nejvýkonnější hardware. Potěšil nás také hlasitý reproduktor, slot pro paměťovou kartu a GPS přijímač, který se velmi rychle fixuje a spolehlivě posloužil pro navigaci.

Negativ se také našlo dost, ale většina z nich je dána především nízkou cenou přístroje – šetřilo se na spoustě místech. V první řadě je nutno připomenout, že přístroj se oficiálně do našich končin nejspíše nikdy nedostane, a proto je systém v anglickém jazyce. Opravdu špatný je fotoaparát, který pořizuje nepřesvědčivé snímky a nemá dokonce ani automatické zaostřování. U levnějších modelů se často objevuje malá vnitřní paměť, která sužuje i Motorolu Moto E – 4 GB jsou zkrátka málo a nedovolí vám ani nainstalovat objemnější a náročnější hru, kterou by jinak hardware mohl “zkousnout”. GPS jsme sice v prvním odstavci závěru chválili, bohužel ale nemá telefon digitální kompas, což znemožňuje použít přístroj pro Geocaching. Nepřesvědčil nás ani zvukový výstup.

Telefon Motorola Moto E bychom doporučili nenáročným uživatelům, kterým nevadí anglický jazyk, nebudou na telefonu hrát náročné (a hlavně objemné 3D) hry a fotoaparát v telefonu berou pouze jako “nouzovku”. Pokud si tyto neduhy odmyslíte, stává se Motorola Moto E velmi dobrým nákupem, neboť rychlost prostředí a zpracování je za 4 tisíce Kč znamenité.

Klady

+ Kvalitní dílenské zpracování
+ Velmi rychlý a čistý Android ve verzi 4.4.2
+ Dobrý poměr cena/výkon
+ Povedený displej
+ Rychlá a spolehlivá GPS
+ Slot pro MicroSD kartu
+ Hlasitý reproduktor

Zápory

– Systém v anglickém jazyce
– Pouze 4GB vnitřní paměť
– Velmi špatný fotoaparát
– Absence digitálního kompasu
– Slabší zvukový výstup

 

Komentáře

LukaS

z aplikace
30.6.2014 12:46

4gb?to snad nemyslí vážně v dnešní době

knizmi

knizmi

30.6.2014 12:58

> Nabíječka v balení chyběla, ale jsme přesvědčeni, že v prodejním balení je tento nešvar vyřešen.

Když nevíte, tak si to prosím ověřujte. Když je autor o něčem chybně přesvědčen hned v úvodu článku, tak pak zbytek trochu pozbývá na důvěryhodnosti, stejně jako celý SA.

Jinak – v některých zemích (třeba v Indii, ale i jinde) se mobily z řady Moto prodávají s nabíječkou (můžete třeba zkusit zjistit, jestli ji nepřibalují distributoři), ale ve většině světa (kde je Moto k dostání) se nové Motoroly normálně prodávají bez.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

30.6.2014 13:04

knizmi
Díky za komentář. Informaci o nabíječce jsme ještě zjišťovali, ale recenzi jsme stihli vydat dříve. Díky za podnět, upravím.

knizmi

knizmi

30.6.2014 13:04

> Moto E neviděla naši Wi-Fi síť, naštěstí stačilo změnit kanál a vše běželo skvěle. Těžko říci, co se přihodilo.

Nebyli jste na kanálu >11? Ty jsou v severní Americe zakázané a pokud máte telefon z ne-EU distribuce, tak je telefon nepoužívá. Netýká se jen tohoto telefonu, ale i notebooků (a obecně všech zařízení s wifi) dotažených z USA.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

30.6.2014 13:10

knizmi
Díky za komentář, Wi-Fi modem měl nastaveno kanál na auto, takže netuším, jaký tam byl konkrétně. Byla to první věc, která mě napadla – změnit kanál a zabralo to. Dále jsem se tím nezabýval.

knizmi

knizmi

30.6.2014 13:10

> celý systém je v angličtině, čeština bohužel chybí
Zde bych dodal, že s pomocí Morelocale2 se dá nastavit české locale a rázem máte všechny aplikace (až na pár vestavěných) česky. S angličtinou se pak setkáváte prakticky jen u notifikací a nastavení systému.

Vaskis

Vaskis

30.6.2014 13:26

LukaS: Na své staré Xperii X8 mám 128MB místa a taky se s tím dá žít. 4GB U Moto E je na samotné aplikace dostačující a v kombinaci s větší SD kartou odpadá problém s úložištěm téměř úplně. Na 4.3″ displeji (spíše tedy na telefonech obecně) stejně nemá cenu hrát nějaké super náročné hry a na hry typu Angry Birds atd., či na seriózní používání, 4GB vnitřní paměti bohatě stačí.

PowerfulCZ

z aplikace
30.6.2014 13:35

Myslím si, že absence češtiny jen prospěje. Čeština bývá kolikrát zavádějící ;)

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
30.6.2014 13:37

2Gb na aplikace je zalostne malo. Na me SGS2 s debilnim partitionem uz pomalu nemuzu ani aktualizovat zadnou appku.

LukaS

z aplikace
30.6.2014 13:41

Vaskis: jak píše honzaa ne 4 ale 2…samozřejmě pro někoho kdo ten tel. používá jen na volání to asi bude stačit ale já od telefonu čekám víc a proto je z meho pohledu 4gb výsmech…karta nekarta…s tou češtinou souhlasím s kočičkou :-))

LukaS

z aplikace
30.6.2014 13:44

jasný…Co by sme chtěli za 4k

Martin Novotný

z aplikace
30.6.2014 14:52

To si delate prdel ne :-D Vzdyt je to uplne k hovnu, za ty penize Sony Xperia M a luxus….. Dokonce to ma i blesk a baterka den a pul pri pouzivani … (koupil sem ho pred rokem babe…)

pavel

pavel

z aplikace
30.6.2014 15:05

PowerfulCz:absence cestiny je dle Vas dobra vec?Dovolim si nesouhlasit,nevim na jake urovni je znalost Vasi anglictiny,pochybuji ze dokazete cist v tomto jazyku romany.nic ve zlem.Myslite,ze ve francii by toto prijali bez reci,jako vy?Pochybuji o tom,matersky jazyk je zaklad a ne komunikace pomoci max.100 slov v ajajine.Je pravda na facebook je to az dost.Neberte to osobne,tento nazor se stava trenden a je to uplne na dve veci.

Petr

Petr

z aplikace
30.6.2014 16:00

@pavel Já s jeho názorem naprosto souhlasím. České ovládání mi nevyhovuje, protože je zavádějící. Proto mám všude nastavenou angličtinu, která je jasná. Na telefonu, počítači, tabletu, satelitním přijímači atd.

pavel

pavel

z aplikace
30.6.2014 16:04

Petr:Tak proc ne,da se to pochopit,jen nevim co si mam predstavit pod slovem,zavadejici.Neni to spis sila zvyku,drive totiz moc cestiny nebylo?

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
30.6.2014 16:18

Ja mam taky vsude nastavenou ajinu.
a) mluvim plynule anglicky (zil jsem rok v USA)
b) jak rikal petr je to nekdy hodne zavadejici. Napriklad v prohlizecich v češtině okna/karty/zalozky atp

pavel

pavel

z aplikace
30.6.2014 16:51

Honzaaaa:tak jo,ale jen ze to jste vy.Jinak smekam,za rok plne ajinu,dost dobry.

Petr

Petr

z aplikace
30.6.2014 16:56

Honzaaaaaa: tak to vam neverim,ze za rok umite ajinu))))

LukaS

z aplikace
30.6.2014 16:57

pavel: a proč by ne? z vlastní zkušenosti vím,že kdyz člověk musí tak se za par měsíců naučí hodně slušně.

pavel

pavel

z aplikace
30.6.2014 17:07

LukaS: asi mate pravdu,je to invidualni a rozhodne na subjetivnim pocitu.

LukaS

z aplikace
30.6.2014 17:16

Pavel: přesně,jak kdo…a Honzaa určitě nemyslel plynule ve smyslu znám úplně každej výraz nebo se pletu?

pavel

pavel

z aplikace
30.6.2014 17:24

LukaS:Vsak ano,snad jsem tolik toho nenapsal.))))Mate pravdu!)))

Wallin

wallin 0

30.6.2014 17:41

off topic – osobně mám telefon taky v AJ, s důvody výše souhlasím + když si někdo půjčí telefon, hnedle ho vrací když na něho vykoukne menu v cizým jazyce:)

Wallin

wallin 0

30.6.2014 17:41

jonak Moto E super přístroj, je to horký kandidát na 1. droid přístroj pro přítulkyni

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
30.6.2014 17:44

Ano umim plynule, jelikoz jsem byl v USA jako malej (5 let) to se jazyky ucej mnohem lip. Ted je mi 15 a ziju rok v Belgii a francouzsky umim dobre ale ne plynule.

N1GG4

z aplikace
30.6.2014 17:47

Mám Moto G a to je za to cenu naprosto fantastického kus plastu (myšleno pozitivně), stejně jako Honzaaaaa nemam s angličtinou problémy a i když jsem v žádných anglicky mluvících zemích nežil, také mluvím plynule anglicky, ale Angličtinu se učím již pár let… Já v Motorolu věřím a doufám, že v budoucnu vydá více takovýchto telefonu (pokud jí to Lenovo dovolí :))

Jonathan Black

Jonathan Black

30.6.2014 21:29

Five Finger Dead Punch? Dobrý vkus pánové.

PowerfulCZ

z aplikace
30.6.2014 21:50

No anglické výrazy se do češtiny docela často překládají úplně s jiným významem, a potom když je něco v té Aj, tak čumíme co to je, že to v CZ je jinak. (Nevím jestli jsem to napsal tak, abyste chápali, co myslím, ale snad jo). Jinak já jsem češtinu nijak neodsuzoval. Jen si myslím, že když už je ta Aj mezinárodní jazyk, tak bychom ho mohli snad jako národ ovládat lépe. Například Švédi, ti mluví plynule jak švédsky, tak anglicky. Osobně anglicky moc plynule mluvit neumím, ale gramatiku umím výborně. Ale jestli Vám to vadí, tak mi klidně nějaký ty prachy na letenky atp. dejte a já budu i mluvit. Tady není s kým.
Kdybych mohl tak už tu nejsem a jsem někde v USA (a vím, že to tam není zas tak o moc lehčí jak se na první pohled zdá. Je to podobné jako kdekoliv jinde, ale USA je pro mě ve většině věcí přívětivější a normálnější, dál to nechci rozvíjet No comment ;) )

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
1.7.2014 17:21

jeste k aj: Google now funguje mnohem lip anglicky. Muzete se ho i ptat na ruzny otazky. Jako treba jak vysoka je Eiffelova Vez a on vam odpovi. Nebo treba Whats this song a nemusite stahovat soundhound

schneeberg

schneeberg

z aplikace
1.7.2014 17:57

A kdyz si prihodite litr, tak si muzete (nechat) privezt z UK Moto G LTE (od vcera na Amazonu za 149 liber) a to uz je trochu jiny kafe …

Bullkick

10.7.2014 19:34

Teď mě štve, že jsem sestře radil ať koupí LG L70, u kterého byla cena 4200kč a nemá ani sklo na displeji. Všude bylo uvedeno, že GG má, ale skutečnost byla jiná. Moto E je o 500kč levnější a zpracování je na lepší úrovni.
Škoda. Toto je pěkný kousek.

RSS (komentáře k článku)