Telefon LG G3 bude představen 27. května

lgg3_ico

Ačkoli původní informace hovořily o tom, že nová vlajková loď jihokorejského výrobce LG bude představena až koncem června, nakonec se laická i odborná veřejnost dočká skoro o měsíc dříve. LG totiž začalo novinářům rozesílat pozvánky na akci, která se bude konat 27. května v San Franciscu, New Yorku a Londýně a 28. května v Soulu, Singapuru a Istanbulu. Podrobnosti zatím nebyly zveřejněny, nicméně s ohledem na oficiální video můžeme očekávat představení nových produktů, kterým by mohla dominovat nová vlajková loď LG G3.

Dle dosavadních informací bude telefon LG G3 vybaven 5,5″ displejem s rozlišením QHD (2560 x 1440 obrazových bodů), 13Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací, srdcem bude buď čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 805, nebo osmijádro od MediaTeku a 3 GB operační paměti. Užitnou hodnotu telefonu má zvýšit jeho odolnost proti prachu a vodě, zajímavou funkcí je “samoléčení”, kdy materiál, použitý na povrchu zařízení, samovolně zacelí drobné škrábance (tuto schopnost představilo LG minulý rok u telefonu LG G Flex). Často se také spekuluje o snímači otisků prstů. Z uniklých fotografií lze navíc předpokládat, že LG G3 převezme od svého předchůdce typická tlačítka ovládání hlasitosti a zapnutí/vypnutí situovaná na zadní straně pod optikou fotoaparátu.

Pozadí oficiální pozvánky navíc naznačuje, že by třetí generace “géčkové” řady mohla přijít s hliníkovým tělem či alespoň jeho imitací, nicméně tato informace je zatím pouhou domněnkou. G3 bude pravděpodobně jedním z největších soupeřů Samsungu Galaxy S5, proti kterému bude mít přinejmenším jeden lepší parametr – displej s vysokým rozlišením 2K.

Zdroje: 4PDA, GSM Arena, The Verge, PC Mag, Android Central, Engadget, BGR.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)