TOPlist

Telefon Huawei Mate 30 Pro na detailních snímcích. Bude mít celkem 7 fotoaparátů

huawei mate 30 pro spekulace

Vydání telefonu Huawei Mate 30 Pro se blíží. Oficiálně jej uvidíme 19. září, již nyní se ale můžeme podívat na detailní obrázky a video, které ukazují telefon Huawei Mate 30 Pro ze všech stran. Co společnost chystá?

Telefon Huawei Mate 30 Pro změní design na zadní straně

Předchozí telefony řady Mate měly fotoaparáty ve čtverci, u Mate 30 Pro se to změní. Fotoaparáty budou v kulatém výřezu, podobně jako jsme to před lety mohli vidět třeba u Nokia telefonů, nebo brzy uvidíme u konkurenčního OnePlus 7T. Úctyhodný je i počet fotoaparátů na tomto telefonu. Zadní strana má čtyři, přední pak tři.

Huawei Mate 30 Pro 360 renders: waterfall display, no physical volume buttons [EXCLUSIVE]

Huawei Mate 30 Pro 360 renders: waterfall display, no physical volume buttons [EXCLUSIVE]

Telefon má minimální rámečky, a to i díky zaoblení displeje. Oproti konkurenci má však poměrně velký výřez. Má to ale velmi dobré odůvodnění. Kromě výše zmíněných fotoaparátů, se ve výřezu nachází i pokročilé 3D skenování obličeje jako mají třeba iPhony. Rozměry telefonu mají být 158.1 x 73.6 x 8.7 mm.

Všimnout si můžete jen jednoho tlačítka, které slouží pro zapínání/vypínání. Ovládání hlasitosti má probíhat pomocí dotykové plochy v rámu telefonu, tato funkce ale nebyla potvrzena. Čtečka otisků prstů je v displeji, který má velikost 6,6 palců. Opět ale tato velikost nebyla potvrzena, ve výsledku může být mírně menší nebo větší. Na spodní straně je USB-C, mikrofon, hlasitý reproduktor a slot na SIM kartu. Vrchní strana má infračervený senzor.

O výkon se bude starat nový čipset Kirin 990, očekává se i verze s podporou 5G sítí. Paměť RAM a velikost úložiště nejsou v tuto chvíli známé. Hlavní fotoaparát má mít 40 MPx a variabilní světelnost F/1,4 až F/1,6. Ultraširokoúhlý fotoaparát má mít 40 MPx, telefoto pak 8 MPx. O dalších fotoaparátech prozatím nejsou detailní informace. Baterie telefonu má mít velikost 4 500 mAh, chystá se i 25W bezdrátové nabíjení.

Těšíte se na Huawei Mate 30 Pro?

Zdroj: pricebaba.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)