Telefon Honor 8X je skromný obr s nízkou cenou

Telefon Honor 8X představen

Série X od Honoru v Čechách vždy patřila k těm oblíbenějším. Zajímavé je sledovat vývoj velikosti displejů u zařízení z této řady. Honor 6X nesl 5,5 palcový displej, 7X šestipalcový, přičemž dnešní 8X už nese rovných 6,5 palce. Samozřejmě díky zmenšujícím se rámečkům, výsledná velikost nevzrostla o tolik, ale kde se tento růst zastaví? Je už 6,5 palce akorát nebo je to pořád málo? Bude telefon Honor 8X alespoň stejně úspěšný jako jeho předchůdci?

S 6,5 palci jednoduše nepřehlédnutelný

Zítra plánuje Honor v Praze otevřít svůj vůbec první prodejní stánek u nás. Akce bude využita i k oficiálnímu uvedení Honor 8X. Dominantou zmíněného telefonu je 6,5 palcový displej s rozlišením 2340 x 1080 px. Ten zabírá 91 % přední strany a obsahuje výřez. Pokud výřez nemáte rádi, lze jeho přítomnost softwarově skrýt. Celkové rozměry telefonu činí 160,4 x 76,6 x 7,8 mm, délka oproti předchůdci tedy vzrostla jen o 5 mm. Boky mají matnou úpravu, záda jsou oproti nim ze skla a jsou lesklá. Telefon nabídne tři barevné varianty – sytě modrou, černou a výraznou červenou.

Na zádech telefonu najdeme typickou čtečku otisků prstů, blesk a duální 20 + 2 Mpix fotoaparát. Selfies si budeme moci vycvaknout na předním fotoaparátu s vysokým rozlišením 16 Mpix. Ten zároveň můžeme využít i k odemčení telefonu pomocí rozpoznání tváře.

Honor 8X pohání osmijádrový Kirin 710 vlastní výroby. Procesor má k dispozici 4 GB RAM a na trhu se objeví dvě verze s odlišnou kapacitou úložiště. Vybrat si budeme moci mezi 64 GB a 128 GB variantou. Obě půjdou pomocí microSD karty rozšířit až o 256 GB. Baterie má kapacitu 3750 mAh a dle výrobce zvládne více než 15 hodin přehrávání videí. Dobíjet se bude bohužel pomocí starého microUSB konektoru. Telefon Honor 8X podporuje technologii NFC a nese postupně mizející 3,5mm zdířku pro audiokonektor. Na naše vlastní fotografie se můžete podívat ve starší zprávičce o Honor X8.

Výchozím operačním systémem bude Android 8.1 Oreo s uživatelskou nadstavbou EMUI 8.2. Startovní cenovka pro menší 64 GB variantu byla stanovena na 6 999 Kč. Verze s vyšší 128 GB úložištěm bude o tisícikorunu dražší – 7 999 Kč. Honor 8X by měl být v našich obchodech dostupný již od zítra 12. října.

Bude telefon Honor 8X úspěšnější než jeho předchůdci?

Zdroj: tz

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)