Google láká na malý telefon. Jde o levný Google Pixel Mini?

Google Bonito jedna se o Google Pixel mini?

O Google Pixelech koluje hodně spekulací. Konkrétně se spekulovalo o nekompromisním modelu Ultra, případně zmenšené verze Pixel Mini. Dosud se věřilo, že jde o fabulace a žádný takový model se neobjeví. V databázi GFXBench se nyní objevilo neznámé zařízení Google Bonito. Mohl by Google Pixel Mini nakonec spatřit světlo světa?

Google Pixel Mini: vtip nebo skutečnost?

Google na svém Instagramu před několika dny zveřejnil příspěvek reagující na spekulace ohledně přicházejících Pixelů 3. Obrázek doprovází text „Slyšeli jsme spekulace o malém Pixelu. To klade otázku – Jak „malé“ je už moc malé? Máme pocit, že další bude o něco větší než tenhle. Vydržte do 9. října a přesvědčte se sami.“ Obecně se věřilo, že se jedná o vtip a Google nás tím jen škádlí. Nedávno se ale v databázi GFXBench objevilo neznámé zařízení Google Bonito. Co když to Google myslel vážně?

Se zprávou přišel Roland Quandt, který o třetím Pixelu mluvil už v červnu. Aktuálně prý objevil otestované zařízení Google Bonito v GFXBench databázi – „Někdo nedávno otestoval zařízení Google „Bonito“ v GFXBench. Přeberte si to, jak chcete.“. Zařízení poháněl Snadpdragon 710. Mimochodem Google dosud využíval kódová jména nesoucí spojitost s rybami – Crosshatch ve spojitosti s Pixel 3; Blueline s Pixelem 3 XL a Albacore s hodinkami Pixel. Dnešní Bonito je zároveň i druh dravé ryby střední velikosti příbuzný tuňákovi.

Bylo by pěkné, kdyby se objevil nějaký slušně vybavený, malý mobil. Takové dnes na trhu moc zastoupeny nejsou. Popravdě nás napadá jen Sony Xperie XZ2 Compact. Apple již iPhone SE také přestal vyrábět. Osobně bychom byli překvapeni, kdyby se v úterý Pixel Mini opravdu objevil, už dříve se spekulovalo o začátku roku 2019. Nicméně Google zatím nic oficiálního nepotvrdí ani nevyvrátí, takže si prostě budeme muset počkat do 9.října.

Měli by jste zájem o menší dobře vybavený telefon? Jaká velikost je pro vás ideální?

Zdroj: bgr.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)