Telefon Essential stále není na trhu. Firmě Andyho Rubina se ale daří

telefon essential andy rubin

Jak to ten Andy Rubin dělá? Člověk, kterému se přezdívá otec Androidu, založil před několika lety společnost Essential. Tento rok se představil jejich první telefon Essential. V tuto dobu už měl být smartphone dávno na trhu, jenže ho provázejí problémy. Hodnota společnosti jde ale i přes problémy stále nahoru.

Telefon Essential by měl vyjít již brzy

Jedna se opravdu úctyhodná čísla, Essential je v podstatě startup. Na trh nedodali ještě ani jeden produkt a jejich hodnota je dnes již více než 1,2 miliardy dolarů. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše, investoři projektu věří, například nedávno získala ve společnosti podíl dceřiná společnost Foxconnu, a to za 3 miliony dolarů.

telefon essential andyho rubina

Analytici pak dokázali na základě dat spočítat, že hodnota firmy je momentálně 1,2 miliardy dolarů. Foxconn přitom není jediný gigant, který do startupu Andyho Rubina investoval. Jde tady například o Amazon nebo Tencent.

Samotný telefon už je podle posledních informací, které poskytl Andy Rubin velmi blízko vydání. Někdy tento týden bychom se měli dozvědět finální datum vydání na trh. Společnost bude také prodávat například 360 kameru, nebo chytré zařízení s umělou inteligencí.

Těšíte se na telefon Essential?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)