Menu

Telefon BlackBerry KEYOne pohořel v testu odolnosti

Stává se již tradicí, že při vydání nového telefonu, jej uvidíme i v testu odolnosti na YouTube kanálu JerryRigEverything. Tentokrát se dostalo na telefon BlackBerry KEYone a i když začal v testu velmi dobře, ve finále dopadl hodně špatně.

Telefon BlackBerry KEYone má problém s displejem

Zack z kanálu JerryRigEverything provádí testování telefonů v několika fázích. Nejprve vyzkouší, jak je na tom ochrana displeje proti poškrábání, poté se Zack pustí do čoček fotoaparátu, čtečky otisků prstů, rámu a zad telefonu. Nechybí také otestování, jak si displej poradí s plamenem. V těchto bodech BlackBerry nemá žádný problém.

Mnohem horší to je u poslední části, a to je test ohýbání. Telefon je sice vyroben z kvalitních materiálů, ale součástky k sobě nejsou vůbec dobře přilepeny. Displej po mírném ohnutí vyskočil z těla, po přidání síly vyletěla částečně i zadní strana telefonu. Na internetu už se dá dokonce najít několik majitelů tohoto telefonu, kterým displej z těla vypadl. Většina telefonů má displej připevněn vrstvou lepidla k tělu, což také přispívá k celkové pevnosti telefonu. Nové BlackBerry to ale nemá, takže proto se i poté mnohem jednodušeji ohnul.

Na druhou stranu se dá displej telefonu bez práce vyměnit, případně se tento problém lehce vyřešit. Čínská společnost TCL, která se poprvé stará o výrobu BlackBerry telefonů, tak nezačala příliš šťastně.

BlackBerry KEYone

BlackBerry KEYone

1.0
  • Displej 4,5" IPS
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 3GB RAM
  • Fotoaparát 12 MPx
  • Úložiště 32GB
  • Baterie 3505 mAh

Co říkáte na výsledek BlackBerry KEYone v testu odolnosti?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Dadulinecek17

z aplikace
8.6.2017 20:34

Jaké by z toho mohlo vyplivat ponauceni? Hmmmm zamyslim se… Nelamat a neohybat telefony?

Tomogo

Tomogo 6

8.6.2017 21:26

Já bych řekl, dobře rozebíratelný ;-)

SeppWinkler

SeppWinkler 11

9.6.2017 13:02

Tieto testy nemajú žiadny praktický význam. Je to, akoby sa niekto sťažoval, že mu telefón nevydržal, keď ho použil namiesto dláta pri obíjaní kachličiek v kúpeľni :)

V6ak

v6ak 14

9.6.2017 13:52

Pohořel? Z mého pohledu obstál – běžné věci (škrábání a pády) prošly vpohodě, a pokud si mobil nedávám do zadní kapsy, moc mě test ohebnosti nepálí.

Našel jsem nicméně jeden případ, kdy někomu vypadl displej po menším pádu. To by bylo horší, otázkou ale je, jestli to je vada kusu, nebo jestli je to častější.

Joe10890

22.6.2017 7:45

RSS (komentáře k článku)