Chcete telefon s masivní baterií? Tecno Pova Neo 2 může být řešením

Tecno Pova Neo 2 titul

Řada uživatelů chytrých je do značné míry nenáročná a nepotřebuje bombastické specifikace fotoaparátu, ultrajemné a rychlé displeje nebo vysoký výkon. Naopak ale ocení velkou výdrž baterie a je jedno zda kvůli tomu, že se jim nechce telefon připojovat každý, nebo každý druhý den na nabíječku nebo dělají časté výlety mimo civilizaci, nebo mají úplně jiný důvod. Právě pro tyto uživatele je zde pak novinka Tecno Pova Neo 2 s opravdu nadstandardně velkou, 7 000mAh baterií.

Tecno Pova Neo 2 se 7 000mAh baterií

Značka Tecno vystupuje na našem trhu teprve poměrně krátce a sice od dubna tohoto roku, je zde tedy přibližně o dva měsíce déle než další mladá čínská značka Infinix – která momentálně pracuje na svém prvním smartphonu s 200MPx fotoaparátem. To Tecno Pova Neo 2 vsází především na kapacitu baterie. 7 000 mAh je bezesporu impozantní hodnota, nicméně pro Tecno ne až tak nová, neboť stejnou kapacitu nabídnou další dva smartphony z rodiny “Pova”. Škoda jen, že baterie nepodporuje o něco rychlejší nabíjení. Adaptéru o výkonu 18 W přece jen zabere nějaký čas, než doplní energii takto velké baterii.

Tecno Pova Neo 2

Další specifikace již ovšem nejsou zdaleka tak ohromující jako baterie. Použit byl čipset Mediatek Helio G85 a smartphone bude existovat ve dvou paměťových variantách – 4/64 a 6/128 GB. Použitý IPS displej má úhlopříčku 6,82″ ale poměrně malé HD+ rozlišení, takže jemnost obrazu dosahuje pouze 263 ppi. Plus ale musíme displeji udělit alespoň za 90Hz obnovovací frekvenci. Primární fotoaparát využívá blíže nespecifikovaný 16MPx snímač a k dispozici je mu pak už jen 2MPx snímač hloubky ostrosti.

Tecno Pova Neo 2

Konstrukce novinky je pochopitelně plastová, musíme ale ocenit aspoň mírnou snahu odlišit se od konkurence designem zad. Rozměry zařízení činí 170,9 x 77,8 x 9,6 mm, hmotnost ale výrobce neuvádí. Nezapomnělo se ani na v napájecím tlačítku integrovanou čtečku otisků, 3,5mm jack a slot na microSD. Smartphone dorazí na trh s předinstalovaným Androidem 12 a vlastní nadstavbou HiOS 8.6. Aktuálně se novinka začíná prodávat na vybraných trzích za v přepočtu přibližně 5 200 Kč za 4/64GB verzi nebo 6 100 Kč za 6/128 GB variantu.

Jakou kapacitu by podle vás měla mít baterie ve smartphonu abyste o ní mohli prohlásit, že je opravdu masivní?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)