Tecno Pova 5G je velmi zajímavý mobil s velkou baterií, 120Hz displejem a solidní cenou

tecno pova 5G

Rok 2021 se pomalu chýlí ke konci, přesto stihla společnost Tecno představit nový telefon Pova 5G, který se může pochlubit velkou baterií, rychlým velkým displejem, poměrně solidním čipem a zajímavým designem.

Tecno Pova 5G zaujme nejen svým obřím displejem

Dominantou celého telefonu je 6,9″ IPS LCD displej s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej průstřel uprostřed, kde se skrývá 16Mpx selfie kamerka. Na zadní straně se pak nachází 50Mpx hlavní foťák a dva 2Mpx snímače, jeden hloubkový a druhý makro. Čtečka otisků prstů se vzhledem k použitému displeji nachází na boku telefonu a potěší rovněž přítomnost audio jacku.

Pod kapotou tiká čipset MediaTek Dimensity 900 5G v kombinaci s 8 GB RAM a 128GB úložištěm, které lze rozšířit pomocí microSD karet. Výdrž dostala na starost 6 000mAh baterie s podporou 18W nabíjení a systémem je Android 11 s nadstavbou Tecno HiOS 8. Telefon by se měl dostat i do Evropy za cenu okolo 270 EUR, což je asi 6 700 korun.

Jaký máte názor na telefony Tecno?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)